Юридична консультація

З 2020 року лікарі стануть основним джерелом доходу медзакладів вторинного рівня

Зарплатня_Медпросвіта

У 2019 році почнеться процес переходу лікарень до нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом». Заклад отримає кошти відповідно до кількості пацієнтів, яким було надано допомогу в конкретному медичному закладі.

Направляти пацієнта до лікаря-спеціаліста буде його сімейний лікар, з яким він підписав декларацію. При цьому пацієнт не буде обмежений у виборі лікаря-спеціаліста та медичному закладі, в якому йому необхідно отримати медичну допомогу, відповідно кошти отримає тільки обраний пацієнтом заклад. Такий підхід сприятиме створенню конкуренції серед закладів вторинного рівня.

Наразі відсутні встановлені тарифи за надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я вторинного рівня. Встановлення чітких тарифів очікується у 2019 році під час проведення пілотного проекту в закладах вторинного рівня в деяких областях України.

В автономізованих медзакладах розмір максимальної зарплати для медпрацівників необмежений

Необхідно зазначити, що лікарі,  будучи основним джерелом доходу медзакладу, мають право вимагати від керівництва збільшення заробітної плати, при цьому особливу увагу необхідно буде приділяти рівню завантаженості.

Зазначимо, що в рамках реформування закладів охорони здоров’я вторинного рівня, після підписання договору між медичною установою та Національною службою здоров’я України зможуть відслідковувати прибутки, отримані закладом та вимагати справедливий розподіл коштів, в залежності від участі у отриманні цих прибутків (кількість пацієнтів, яким була надана медична допомога, завантаженість та інше). На зростання зарплати в рамках реформи зможуть претендувати не тільки лікарі, а й інші медичні працівники.

Як анулювати декларацію з пацієнтом: вимоги та перелік дій для лікаря

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції