Новини

З 2020 року дітей більше не віддаватимуть в дитячі будинки – залишатимуть з рідними або прийомними батьками

Супрун_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун офіційно повідомила про новий підхід  в роботі з безпритульними дітьми – шукатимуть родичів або віддаватимуть в патронатні чи прийомні родини.

«З 2020 року дітей не будуть приймати в дитячі будинки. Будуть створено всі умови , щоб ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. В виняткових випадках вони будуть жити в патронатній або прийомній родині», — заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

При цьому очільниця МОЗу одразу зазначила, що до 2020 року дитячі будинки працюватимуть в звичайному режимі без будь-яких змін. В той же час будуть проводитись підготовчі роботи по зміні системи та створюватись умови для нормального життя в прийомних та патронатних родинах.

Кількість хворих на кір досягла 52 тисяч осіб з початку 2019 року

Окремої уваги, на думку керівництва МОЗ, потребує система реабілітації, щоб діти змогли почувати себе нормально в нових умовах. Тому будуть створені паліативно-реабілітаційні центри з достатньою кількістю місць для таких дітей.

«В новостворених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації чи паліатива. Центр також зможе надавати послуги з респісу – тимчасовий відпочинок батьків дитини з інвалідністю», — зазначила Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції