Новини

З 2019 року НСЗУ керуватиме урядовою програмою «Доступні ліки»

Петренко_Медпросвіта

З наступного року, кошти за програмою реімбурсації, отримуватимуть не місцеве керівництво, а одразу аптеки за новим договором з НСЗУ.

За словами директора Нацслужби здоров’я Олега Петренка, відтепер НСЗУ адмініструватиме урядову програму «Доступні ліки». Ці зміни дозволять пацієнтам отримувати ліки за програмою не за місцем реєстрації, а в будь-якому регіоні, де діє програма.

Також будуть внесені зміни у систему фінансування. До 2019 року місцева влади отримувала кошти з держбюджету і мала направляти їх до аптек, які задіяні в програмі реімбурсації. Ці кошти були компенсацією вартості тих ліків, які населення отримувала безкоштовно або з мінімальною доплатою.

Ковтонюк: Зарплата лікаря залежить від головного лікаря та місцевої влади

Через постійні затримки на передачу цих коштів з боку місцевих бюджетів, було вирішено змінити систему фінансування.

«Контрактувати аптеки ми плануємо розпочати з лютого. Наразі тривають підготовчі роботи. Не місцева влада отримуватиме гроші на реімбурсацію, а аптеки через НСЗУ», — пояснює ситуацію Олег Петренко.

Супрун про дефіцит інсуліну в регіонах: Наступного року інсулінозалежні будуть на 100% забезпечені

Необхідно додати, що в регіонах дійсно є практика зберігати державні кошти на депозитних рахунках, замість того, щоб використати їх на покращення життя в регіоні.

Комментировать

Нажмите для комментария