Статьи Юридическая консультация

Юридичні консультації для медичних працівників. Відповіді на листи читачів

Питання до юриста: Скажіть, будь ласка, чи можна звільнити лікаря пенсійного віку, котрий систематично порушує трудову дисципліну?

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами, яке додатково гарантується державними цільовими програмами, територіальними та місцевими програмами зайнятості населення. Також забороняється звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку. Переведення працівника похилого віку і працівника передпенсійного віку з одного робочого місця на інше не допускається без його згоди, якщо при цьому змінюються істотні умови праці.

Проте у разі порушення працівником, не зважаючи на пенсійний вік, трудової дисципліни, трудові відносини можуть бути розірвані з такою особою відповідно до ст. 40 Кодексу законів про працю України.

 Доброго дня, я інвалід 3 групи. Мені за медичними рекомендаціями заборонена робота в нічні зміни. Чи можу я працювати в нічні зміни за умови надання особистої письмової згоди?

Відповідно до статті 172 Кодексу законів про працю у випадках, передбачених законодавством, на власника або уповноважений ним орган покладається обов’язок встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці. Згідно ч. 3 статті 55 Кодексу законів про працю робота інвалідів у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям. Проте у відповідності до ч.5 ст.24 Кодексу законів про працю забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я.

В той же час, слід зазначити, що  прямої норми-заборони на допущення до роботи, яка заборонена за медичними показниками, за згодою працівника немає. Проте даний факт може розглядатися з аспекту порушення вимог законодавства про охорону праці, і в такому разі роботодавець нестиме відповідальність згідно чинного законодавства.

На запитання читачів відповідала Олена Бабич, адвокат, керівник Юридичного бюро.

Юридичне бюро Олени Бабич

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook