Новини

Юридична допомога: Гроші від пацієнта за надання меддопомоги чи консультацію не вважається харабем

Незважаючи на закиди з боку керівництва Міністерства охорони здоров’я про медиків=хабарників, діюче законодавство чітко дає відповідь — гроші від пацієнта за операцію чи консультацію не вважаються хабарем.

Більше того,  в правовому полі хабарництвом може вважатись виключно неправомірна вигода, яку лікар отримав за немедичну діяльність — наприклад, направив пацієнта в іншу палату за грошову винагороду, або посприяв отриманню необхідної для замовника лікарняного листка непрацездатності та таке інше.

Окрему увагу необхідно приділити популістам, які лякають медичних працівників багаторічними термінами ув’язнення або величезними штрафами. Рівень відповідальності за отримання хабаря визначається і розміром суми коштів отриманих злочинним методом і конкретної ситуації. Звернуть увагу, що хабар отриманий злочинним методом — це в першу чергу неправомірна вигода через вимагання. Також під час розслідування буде враховуватись посада лікаря.

Головне, що потрібно пам’ятати кожному медику, це те, що особа не несе відповідальності у випадку отримання коштів за виконання або невиконання в інтересах хабародавця дій з використанням своєї службової посади, яке медик займає в медичному закладі.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

«Якщо лікар не займає керівну посаду, то гроші отримані від пацієнта за в рамках професійної діяльності не можуть вважатись злочинними, а звинувачення будуть безпідставними», — підкреслює юрист Володимир Рудніченко.

В 2019 тарифні сітки скасують і лікарі самі будуть «домовлятись» про свою зарплату

 

1 Комментарий

Нажмите для комментария