Новини

Євген Комаровський: Реформу медицини можуть скасувати після виборів

Комаровський_Медпросвіта

Популярний на телебаченні педіатр Євген Комаровський вважає, що реформу та всі зміни, впроваджені командою Уляни Супрун, можуть скасувати.

«Усі чудово розуміють, що нинішня команда МОЗ — тимчасова, як і постать в.о. міністра. Усі знають, що будуть парламентські вибори, відповідно, і новий Кабінет Міністрів. А ті, хто прийдуть, вони хто будуть?» — питається Комаровський в інтерв’ю виданню «Новое Время».

На думку лікаря-педіатра, довготривалі зміни в галузі, які впроваджує нинішня команда в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, зумовлені недостатнім фінансуванням. Коштів бракує на урядові програми, тривала тяганина з документами, законопроектами тощо. Все це призводить до того, що в рік виборів кількість змін у галузі може стати мінімальною при тому, що реформа вносить зміни майже в усі частини сфери охорони здоров’я.

Комаровський: Українці не будуть раді справжній європейській медицині

«Я б дуже хотів мати запевнення влади на наступні вибори, що реформа медицини не має зворотної сили. Раптом прийде знову досвідчений чиновник, який відновить совкову медицину і буде нам розповідати, яка вона унікальна. Цього всього я дуже боюся», — визнав Комаровський.

Також лікар нагадує, що в Україні досі гостро стоїть проблема з фальшивими ліками.

Пояснення МОЗ: Пацієнт зможе за власний кошт купити в лікаря медичні послуги, не підписуючи декларацію

«Наприклад, ви — пацієнт, який приходить до мене з пневмонією. І я говорю — це запалення легенів, його потрібно лікувати ось цими ліками. Але у мене немає грошей на ці ліки, а якщо є, то ці ліки в аптеці — підробка. Ось і реформуйте на здоров’я. — журиться Комаровський. — Усі говорять правильні речі, але в країні немає грошей на ліки і хороших лікарів, немає чинного закону, який би суворо карав за фальсифікацію медичних препаратів».

Комментировать

Нажмите для комментария