Вибір редакції Статті

Якщо ви не отримуєте свої 20 000 зарплати, спитайте про неї в головного лікаря

Гроші з бюджету виділяються, підписання декларацій йде досить впевнено ( за даними МОЗ більше половини українців підписали декларації з лікарями, а саме — 24 млн). Так чому ми отримуємо скани платіжок з цифрами, що зовсім не відповідають обіцянкам про» суттєве підвищення зарплати»? Не зрозуміло, бо за нашими розрахунками зарплата не самого активного лікаря на сьогодні  в середньому повинна становити біля 20 000 грн.

Звідки взялася цифра в 20 тис? Прості розрахунки.

Згідно бюджету, на оплату послуг лікарів првинної ланки за принципом «гроші за пацієнтом» закладено 15,2 млрд грн. Кількість лікарів первинної ланки в Україні біля 61068 осіб за даними Держкомстата за 2017 рік (35030 терапевтів +11018 педіатрів +15020 сімейних лікарів). Більш свіжих даних немає, але не думаємо, що ситуація суттєво змінилась.

Отже, 15,2 млрд грошей поділяємо на кількість лікарів, отримуємо 248 902,9 грн на рік, тобто 20 741,9 на місяц.

Зауважимо, що якщо ви зробите ще декілька простих розрахунків, то побачите, що ці гроші розраховані на кількість пацієнтів, набагато меншу, ніж рекомендована, а саме — біля 700 угод. А якщо ви підписали рекомендовані 2000, то взагалі маєте бути «в шоколаді». Як, наприклад, лікар з Хмельницької області, якому нарахували 30 258 грн за місяць ( згідно повідомленню МОЗ).

Той же МОЗ пояснює, що рішення про врахування кількості підписаних декларацій при нарахуванні заробітної плати сімейним лікарям в медзакладах первинки приймається безпосередньо керівництвом медзакладу (тобто гроші, отримані з НСЗУ медзакладом згідно новій системі фінансування, розподіляє головлікар). МОЗ лише надало свої рекомендації.  І саме головлікар ( чи директор) вирішує, як ці кошти витратити — виплатити зарплату співробітникам, закупити обладнання для закладу або знайти інший спосіб «освоїти» кошти.

Отже, все в ваших руках — підписуйте декларації та не соромтесь ставити запитання керівництву: де ваші кошти?

Ваш редактор,
Наталя Усенко

 

Ілюстрація healthy-city.ru

Комментировать

Нажмите для комментария