Новини

Якщо в медичному закладі будуть виявлені факти хабарництва – його позбавлять фінансування

Медреформа_врач_вешает_табличку_медпросвіта

Реформу медицини від МОЗ вже почали пояснювати на місцях. Від так, стало відомо, що за хабарництво позбавлятимуть фінансування медичні заклади.

Покарання лише лікаря по факту отримання хабара, може бути недостатнім, тому у випадках, коли на заклад багато звернень про вимагання, чи системне порушення договорів з Національною службою здоров’я, медичні заклади можуть бути позбавлені державного фінансування. Без нього, існування такої медичної установи стає просто неможливим.

Пояснення медреформи від Гройсмана: За що заплатять лікарям? Звідки будуть брати обладнання

«Згідно з заявою Міністерства охорони здоров’я, у випадку скарг на побори з пацієнтів, угода між Національною службою охорони здоров’я України і цим закладом, в якому ці речі відбуваються буде припинена, — зазначив Ю. Лесюк, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

У МОЗ бажають створити максимально прозору конкуренцію не тільки серед лікарів, але й серед медичних установ. Тому, замість фінансування нечесних медзакладів, МОЗ бути стимулювати перепрофілювання в установу, яка є необхідної для місцевих жителів. А пацієнти будуть звертатись до іншої лікарні, де послуги будуть надаватись якісно та не вимагатимуть з них грошей. Що робити маленьким містам у таких випадках, поки серед держслужбовців не пояснюють.

Ковтонюк: Перший пакет гарантованих медичних послуг з’явиться лише у 2019 році

«З ними не будуть працювати, і, відповідно, вони не будуть отримувати гроші з державного бюджету. Люди будуть звертатися в ті заклади, де цього нема. Все буде прозоро. Цей процес буде строго контролюватися. Також люди будуть мати можливість звертатися в підрозділи національної служби здоров’я України на місцях. Для того, щоб контролювати цей процес, будуть створені обласні та районні представництва», — пояснив Ю. Лесюк.

Комментировать

Нажмите для комментария