Новини

Якщо реформа запрацює… Що отримають лікарі первинки?

З приводу того, чи скоро запрацює реформа, єдиної думки немає. З одного боку, Уляна Супрун каже, що не слід чекати змін з початку року, аз другого, в томі ж МОЗі впевнені, що вже в другому півріччі запрацює схема «гроші за пацієнтом».

З цього приводу виникають питання — скільки буде отримувати лікар первинки?

Нагадаємо, що поки що заявлена сума за пацієнта — 370 грн на рік.

Уляна Супрун пояснила:

— з 2018 року почне працювати модель «гроші за пацієнтом» — доход медиків первинки буде залежати від кількості пацієнтів, яких вони обслуговують.

— оплата послуг лікарів буде здійснюватися відповідно до кількості зареєстрованих декларацій з пацієнтом в системі електронного здоров’я.

— Середня ставка для сімейного лікаря за пацієнта в 2018 році починається з 370 гривень. В 2019 році ставка збільшиться до   450 гривен за кожного пацієнта.

— Максимальна рекомендована кількість пацієнтів для лікаря первинної ланки — 2000 осіб на рік. Але в деяких випадках, наприклад, в сільській місцевості, можна буде набирати більше пацієнтів.

— Лікар первинки може працювати як найманий працівник або відкрити приватну практику і діяти в статусі ФОП. У такому випадку оплата за пацієнтів попрямує прямо на його рахунок

Крім того, маємо пояснення від Кабміну:

Лікар гарантовано отримає кошти за свою роботу, згідно з установленим тарифом, незалежно від того, де він працює — у великому місті чи сільській місцевості; фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа відбуватиметься з державного бюджету й не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади чи прихильності місцевих чиновників. Воно залежатиме винятково від кількості громадян, яким у медзакладах надали допомогу.

На думку Медпросвіти

У нас деякий сумнів з приводу того, що до кінця першого півріччя схема «гроші за пацієнтом» запрацює.

Яка зарплата буде в лікарів в 2018?

Перш за все, досі незрозуміло, як саме будуть використовуватись ті 370 грн, скільки з них піде на оплату руде середнього та молодшого медперсоналу, оренду приміщень тощо. Крім ого, ще немає офіційно затвердженої форми тієї самої декларації. І навіть якщо її затвердять досить швидко. вникає питання суто технічного характеру — чи всі лікарні технічно забезпечені для повноцінної інтеграції в систему  E-Health? Вже не говоримо про те, що підписані Президентом закони — то добре, але чи забезпечені вони всіма підзаконними актами, що дозволить їх використовували в реальному житті? Та і НСЗУ поки ще не створена…

А поки ці питання залишаються невирішеними, рекомендуємо вам ознайомитись з тими реаліями, що маємо: зарплата лікарів на 2018

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook