Новини

Якщо реформа запрацює: МОЗ обіцяє зарплату сімейника до 18 тис на місяць

хирург в операционной_медпросвіта
Якщо лікар є найманим працівником, то про зарплату домовляється з керівництвом, якщо працює як ФОП - заробляє сам

Довгообіцяні «гроші за пацієнтом», на думку МОЗ, повинні піти вже в другому півріччі 2018. Але для цього потрібно зробити декілька послідовних кроків, які є обов’язковими для втілення нової системи фінансування.
Перш за все, за перше півріччя колишні поліклініки, а зараз медичні установи первинного рівня, повинні стати комунальними некомерційними підприємствами.

Перетворення медзакладів в «комунальні підприємства» потрібно для того, щоб держава почала платити за надані послуги, а не за «койко-місця». На червень намічено запуск Національної служби здоров’я, яка буде розподіляти гроші за послуги, а з липня колишні поліклініки почнуть фінансувати за новою моделлю. Крім того, обов’язковим є підключення до національної системи E-health.

  • Перехідний період на нову систему фінансування — до 2019 року. В цей час зберігається та поступово зменшується фінансування на пацієнтів, які були приписані до сімейного лікаря раніше, та зростає частка пацієнтів, які уклали декларацію.
  •  Середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році — 370 гривень.
  •  Лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів.
  •  Річний тариф за літню людину (65+) та малюка — вдвічі більший за тариф на чоловіка 25 років.
  •  Лікар первинної ланки може діяти в статусі ФОП, ліцензійні умови спрощено. В такому випадку бюджет на підтримку пацієнтів піде напряму на його рахунок.

Якщо лікар працює як найманий працівник, він домовляється про зарплату з керівництвом.

Власний прибуток лікаря ефективної сімейної практики з 2000 пацієнтами в статусі ФОП — до 18 тисяч гривень, медсестри – 12 тисяч гривень. При цьому у групових практик менші витрати і більші доходи.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції