Новости

Якщо пацієнт відмовляється підписувати декларацію з лікарем, він самостійно оплачуватиме консультацію, аналізи та лікування

Красивая девушка, которой плохо, сидит напротив врача, записывающего на бумаге_медпросвіта

В регіонах почали пояснювати нюанси медичної реформи. Без декларації з лікарями, пацієнти не матимуть державне страхування – платитимуть з власної кишені.

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович заявляє, що тільки через декларації можливо точно підрахувати реальні витрати на галузь охорони здоров’я, саме так в цивілізованих країнах працює державне страхування громадян країни і Україна підтримуватиме таке направлення.

«Щоб отримувати послуги на «первинці» безкоштовно, треба підписати декларацію із сімейним лікарем. Хто цього не зробить, змушений буде платити за консультації, обстеження та інше сам», — повідомляє Людмила Грабович.

Дійсно, в Міністерстві охорони здоров’я неодноразово заявляли, що вкрай необхідно створити реальний реєстр пацієнтів, завдяки якому в майбутньому вдасться створити точний пакет гарантованих медичних послуг, які надаватимуть безкоштовно та платний пакет послуг. Таким чином вдасться оптимізувати витрати і направляти кошти на ті частини медицини, де вони дійсно необхідні.

Конституційний суд прийняв на розгляд представлення щодо відповідності медичної реформи Уляни Супрун на відповідність Конституції

«Декларація підписується з будь-яким лікарем, не обов’язково за місцем проживання. Людина може мешкати в районі Замостя, а мати сімейного лікаря на Вишеньці. Зараз якраз є час обрати лікаря, якому ви довіряєте. Декларацію підписують лише з одним лікарем. Інакше в електронній базі даних буде вибиватись помилка. Мешканці сіл області також можуть записатись до лікаря в райцентрі або ж навіть у Вінниці. – Інша справа, чи буде їм зручно їздити до цього сімейного лікаря», — заявляє Грабович.

Где врачу взять новые клинические протоколы, рекомендованные МОЗ?

Відзначимо, що вже сьогодні МОЗ прибрав прив’язку до лікаря за місцем реєстрації, але нагадують, що лікарі можуть більше не приїжджати на виклики пацієнтів, а тому необхідно розумно підходити до кінцевого вибору лікаря.

Нагадуємо, що підписна кампанія між пацієнтами та лікарями повинна розпочатись офіційно з 1 квітня 2018 року. 

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

    Мы на Facebook