Новини

Якщо лікар втрачає індивідуальну ліцензію від МОЗ – він не зможе працювати лікарем

отношения_доктор_пациент_медпросвіта

Це базисна ідея МОЗ в цьому питанні, яку вони напрацьовували майже рік. Таким чином вони контролюватимуть якість та зможуть боротись з корупцією.

Ще півроку тому в.о. міністра Уляна Супрун повідомила, що робота лікарів буде жорстко контролюватись, а кожна скарга від пацієнтів перевірятись структурами Національної служби здоров’я України. Ліцензований лікар (тільки за наявністю ліцензію може вести медичну практику), буде виконувати всі чинні накази, а у випадку проблем за якістю, хабарництва, тощо, її відбиратимуть.

Стосується кожного лікаря: Кабмін запускає спрощену процедуру ліцензування лікарів

Але є в індивідуальній ліцензії і свої плюси. В першу чергу те, що лікарі дійсно зможуть надавати медичні послуги не працюючи в медичній установі. Приватні кабінети будуть мати більше можливостей, а також отримувати повноцінне фінансування з державного бюджету на охорону здоров’я під керівництвом НСЗУ, якщо буде укладено договір.

Супрун: Це ліцензування вимагає якість. Як немає якості – відбираємо ліцензію

Треба додати, що так поки і не було вирішено питання, хто саме займатиметься ліцензуванням лікарів. На це питання поки в МОЗ дві відповіді – професійні асоціації, наприклад Асоціація сімейних лікарів України або окремий підрозділ Міністерства охорони здоров’я.

Відзначимо, що початкові плани на індивідуальне ліцензування передбачали, що воно буде повністю безкоштовним  при отриманні першої ліцензії. Час від часу її буде необхідно поновлювати.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария