Новини Статті

Якою стане українська медицина? Чого чекати лікарю, а чого пацієнту?

Нерегулярний сон - МедПросвита

Слово доступна одразу викиньте зі свого словарного запасу. Може дешевша, але не доступніша. А зараз розглянемо британську медицину, як основу української.

Чому британська? Бо саме її взяли, як за основу очільники сьогоднішнього МОЗу. Лаятись на це ми не будемо, бо вона по-своєму гарна система, економна для держбюджета, та загалом може надати гідний заробіток для лікаря, та потрібну якість для пацієнтів. Почнемо.

Недоступність – є основним недоліком британської системи охорони здоров’я.

Медицина в цій системі планова. Це стосується, як необхідних операцій, так і консультації у сімейного лікаря. Пацієнт записується на прийом у лікарні, чи через інтернет до свого сімейника, так отримує дату та час, коли він зможе його відвідати. Може вже на цьому тижні, можливо через пару тижнів, до лікаря пацієнт потрапить. Так працює медицина при 27 лікарях на 10 000 британців.

В Україні на 10 000 населення приходиться близько 32 лікаря. Кількість трохи вища, але тенденція вірогідніше за все буде така сама, хіба що українськім лікарям доведеться працювати поверх норми.

Так! В Британії є норми. Робочий час лікаря не може перевищувати за 40 годин на тиждень. А загалом, в середньому вони працюють близько 30-35 годин. Зважаючи на те, що кожен лікар обслуговує велику кількість пацієнтів, мусить з кожним поговорити про профілактику та інше, в нього просто нема часу на всіх. Тому працюють вони суворо за графіком, в який і вписуються пацієнти.

Може деякий час в Україні сімейники і будуть працювати, як їм заманеться, та графіки все ж запрацюють. Проте, чекати більше трьох днів не доведеться. У нас і лікарів трохи більше поки що, та й українці працюють швидше за британців.

А ось з походом до спеціаліста чи записом на операцію дійсно прийдеться чекати довго. По-перше, ну нема в Україні стільки грошей поки що, щоб забезпечувати компенсації на всі планові операції. Грошей багато піде на екстрену допомогу, яку залишать безкоштовною. А платити за все самостійно – нема вже грошей у самих українців.

Та до цього звикнути можна. Жителі «Туманного Альбіону» пристосувались до цієї системи. Вони йдуть до свого сімейника, обслідуються, отримують направлення до спеціаліста, обслідуються, отримують направлення на операцію, яку через якийсь час проводять безкоштовно. У нас трохи за деякі операції прийдеться доплатити. Та, якщо все робити правильно, поступово, починаючи з відвідування сімейника, грошей багато залучати не доведеться.

До речі! Стосовно більш-менш заможних українців, треба відмітити, що як і у Британії, вони звільнять більшість черг у лікарнях, бо похід до простого лікаря займатиме забагато часу. Вони перейдуть до платних лікарень. Не всі, але деякий процент точно.

Пам’ятайте!

А взагалі, основа основ у британській системі охороні здоров’я – це здорове харчування, заняття спортом, відпочинок та інше. Якщо ви не хворієте, робите щеплення  та час від часу дихаєте свіжим повітрям, тоді вам не доведеться часто записуватись на прийом до лікаря.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook