Юридична консультація

Який термін виплати лікарняного?

Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП Частиною 3 статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV передбачено, що рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб).

Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження (ч. 1 ст. 32 Закону № 1105).

З метою отримання фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавець звертається до робочого органу Фонду за місцем обліку із заявою-розрахунком за формою, наведеною в додатку до Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 р. № 26.

Відповідно до п.1 ст. 34 Закону № 1105 робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.

Допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), — у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати (п. 1 ч. 2 Закону № 1105).

 

Підготовлено Виконавчою дирекцією Київського міського відділення ФСС з ТВП

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції