Статті

Якісні генерики від фармгрупи «Здоров’я» – основа сучасної фармакотерапії

Важливим чинником прихильності пацієнта до лікування є фінансово-економічний фактор. Встановлено, що особи з нижчим рівнем достатку менш прихильні до фармакотерапії. Понад 10% осіб похилого віку в США припиняють застосовувати необхідні ліки чи зменшують їх дозування у зв’язку з високою вартістю препаратів (Jin J. et al., 2008).

Насамперед ця проблема вирішується шляхом призначення не оригінальних засобів, а їхніх копій — генериків. За визначенням ВООЗ (1999), генеричний препарат — це лікарський засіб, що застосовується замість інноваційного продукту, випускається без ліцензії компанії, яка виробляє оригінальний препарат, та розміщується на ринку після закінчення терміну дії патенту. Особливістю фармацевтичного ринку України є превалювання сегмента генеричних засобів над часткою інноваційних/оригінальних препаратів (83 проти 17%). Оскільки генерики не лише роблять фармакотерапію доступною для усіх верств населення, а й стимулюють конкуренцію на фармацевтичному ринку, у розвинених країнах держава сприяє виробництву цієї групи засобів (Зупанець І.А., 2012).

У сучасних соціоекономічних умовах України не кожен пацієнт має можливість придбати оригінальні препарати, тому Група компаній «Здоров’я» пропонує лінійку засобів-генериків, ефекти яких описано в цьому огляді.

Нові препарати, що впливають на систему кровообігу та гемостаз.

Еноксапарин-Фармекс (розчин для ін’єкцій,10 000 анти-Ха МО/мл, по 3 мл у багатодозовому флаконі, а також по 0,2; 0,4; 0,6 та 0,8 мл у попередньо наповненому шприці) є вітчизняним препаратом еноксапарину натрію. Еноксапарин — це антикоагулянт із групи низькомолекулярних гепаринів зі співвідношенням анти-Ха та антитромбінової активності на рівні 3,6. За умов підшкірного введення еноксапарин швидко і майже в повному обсязі всмоктується, максимальна активність у плазмі крові досягається через 3-4 год після введення. Спектр показань до призначення еноксапарину є надзвичайно широким, він включає профілактику венозної тромбоемболії при хірургічних втручаннях; профілактику тромбоутворення в екстракорпоральному контурі кровообігу під час проведення гемодіалізу; лікування тромбозу глибоких вен, нестабільної стенокардії та гострого інфаркту міокарда. При п/к введенні швидко і практично повністю всмоктується. У дозах, що використовуються для профілактики венозних тромбозів, практично не впливає на час кровотечі, час згортання, АЧТЧ, агрегацію тромбоцитів.

Циклокапрон-Здоров’я (транексамова кислота, розчин для ін’єкцій 100 мг/мл, по 5 мл в ампулі) належить до групи антигеморагічних засобів та інгібіторів фібринолізу. Транексамова кислота пригнічує активацію профібринолізину (плазміногену) та його перетворення на фібринолізин (плазмін), має місцеву та системну гемостатичну дію при кровотечах, пов’язаних із підвищенням фібринолізу. Транексамовій кислоті властиві протиалергічний, протизапальний, протиінфекційний та протипухлинний ефекти, а також аналгетична активність і синергічна взаємодія з опіатами. Показання до застосування Циклокапрону-Здоров’я — кровотеча або ризик кровотечі за умов посилення фібринолізу (менорагії, метрорагії; носові, легеневі, шлунково-кишкові кровотечі; гематурія; периопераційні кровотечі, в т. ч. післяпологові; гемофілія; тромбоцитопенічна пурпура, лейкози; хвороби печінки; попередній прийом стрептокінази). Препарат вводиться внутрішньовенно (краплинно чи струминно).

Новий препарат на ринку гепатопротекторів

Гептор-Фармекс (L-орнітину-L-аспартат, концентрат для розчину для інфузій, 500 мг/мл, по 10 мл у флаконі) є ліпотропним засобом, що застосовується в разі захворювань печінки. Дія препарату зумовлена ефектами амінокислот орнітину та аспартату, а саме їхнім впливом на детоксикацію аміаку шляхом синтезу сечовини і глутаміну. Гептор-Фармекс є складовою комплексної терапії наслідків порушення детоксикаційної функції печінки, в т. ч. із симптомами печінкової енцефалопатії (як латентної, так і вираженої). Засіб вводиться внутрішньовенно, зазвичай у дозі до 4 ампул (40 мл) на добу; препарат можна змішувати зі звичайними розчинами для інфузій. Дослідження В.В. Никонова і співавт. (2011) показало перевагу L-орнітину-L-аспартату над іншими гепатотропними засобами, особливо стосовно зниження рівня аміаку, сечовини, лужної фосфатази. Участь обох амінокислот, що входять до складу засобу, в орнітиновому циклі сприяє більш ефективному знешкодженню аміаку, а отже, більш вираженому клінічному покращенню.

Сучасний нестероїдний протизапальний засіб

Декса-Здоров’я (декскетопрофен, розчин для ін’єкцій, 25 мг/мл, ампули по 2 мл) належить до похідних пропіонової кислоти — підгрупи нестероїдних протизапальних препаратів. Декса-Здоров’я виявляє аналгетичну, протизапальну та жарознижувальну дію, гальмуючи перетворення арахідонової кислоти на циклічні ендопероксиди. Клінічні дослідження за участю пацієнтів з різними видами болю (при хірургічних втручаннях, при болю в опорно-руховому апараті, ниркових кольках) продемонстрували виражену аналгетичну активність декскетопрофену при внутрішньом’язовому та внутрішньовенному введенні. Аналгетичний ефект Декса-Здоров’я досягає максимуму протягом перших 45 хв після введення та триває близько 8 год. Одночасне застосування цього препарату з опіатами дає змогу скоротити дозу останніх на 30-45%. Для Декса-Здоров’я рекомендована доза становить 50 мг з інтервалом 8-12 год.

Новинка на ринку осмотичних проносних засобів

Діагностин-Здоров’я (порошок для орального розчину, що містить калію хлорид, натрію хлорид, натрію гідрокарбонат, макрогол 3350) — це суміш для приготування ізотонічного розчину, що індукує діарею з метою очищення кишечнику. Електроліти Діагностину-Здоров’я збалансовані так, щоб забезпечити припинення зворотного процесу абсорбції і секреції води та електролітів у травній системі. Додавання високомолекулярного макроголу забезпечує ізоосмолярну концентрацію, що запобігає суттєвим змінам балансу рідини між просвітом кишечнику та судинним руслом. Завдяки цим особливостям вплив Діагностину-Здоров’я на електролітно-рідинну рівновагу практично відсутній. Засіб призначений для очищення кишечнику перед колоноскопією. Для повного очищення необхідно випити до 3 л розчину препарату, що відповідає 6 пакетам. Розчин слід пити порціями по 200-300 мл кожні 10 хв, доки ректальні промивні води не стануть прозорими. Необхідна кількість розчину може бути прийнята увечері напередодні дослідження або частково увечері напередодні, а залишок — вранці в день дослідження.

Про Групу компаній «Здоровя»

Група компаній «Здоров’я» – це:

 • Провідний виробник лікарських засобів в Україні, що має 110 років досвіду.
 • До Групи входять такі компані ї: ТОВ «Фармацевтична компані я «Здоров’я»,

ТОВ «Дослідний завод «ДНЦЛЗ», ТОВ ХФП «Здоров’я Народу», ТОВ «Фармекс Груп».

 • У портфелі понад 565 препаратів, з них 18 оригінальні. Група компаній
  «Здоров’я» випускає:
  лікарські засоби таких фармакотерапевтичних груп: серцево-судинні препарати, препарати для
  лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, засоби для лікування запальних хвороб
  центральної нервової системи, дерматологічні препарати, офтальмологічні препарати, противірусні та антибактеріальні засоби, наркотичні аналгетики, аналгетики та протизапальні препарати.
  Експортує продукцію більш ніж у 15 країн світу.У Групі компаній «Здоров’я» працює 2570 співробітників.
 • Виробничі дільниці сертифіковані відповідно до вимог GMP:
  дільниця з виробництва капсульованих лікформ та порошків;
  дільниця з виробництва таблетованих лікформ;
  дільниця з виробництва ін’єкційних лікформ (ампули, ліофілізати, очні каплі);
  дільниця ін’єкційних лікформ у карпулах;
  дільниця з виробництва м ’яких, р ідких форм, спреїв т а аерозолів;
  дільниця з виробництва ін’єкційних препаратів, що містять наркотичні та психотропні речовини.
  дільниця з виробництва твердих лікформ антибіотиків та гормонів;
  дільниця з виробництва аргініну глутамату (субстанції);
  цех з виробництва м’яких лікарських засобів.
 • Постійні інвестиції в технічне переоснащення і підготовку персоналу.
 • Престижні національні та міжнародні перемоги і нагороди.
 • Участь у різних соціальних проектах:
  благодійна допомога дітям;
  допомога православним храмам;
  компанія веде пропаганду здорового способу життя, займається організацією і проведенням спортивних чемпіонатів у Харкові.

Комментировать

Нажмите для комментария