Новини

Які переваги отримає медичний заклад після автономізації? Пояснення МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Головна ідея автономізації полягає в створенні умов, в яких медичні заклади будуть конкурувати один з одним за пацієнтів через підвищення якості надання медпослуг.

Одночасно з цим, керівництво медичних установ отримують реальні інструменти, які дозволять підвищити ефективність використання активів. Під активами мається на увазі медичне обладнання на фінансові ресурси, як з місцевого та державного бюджету, так і ті, які заклад зможе отримати у вигляді інвестицій.

В Міністерстві перерахували переваги, які зможе отримати медзаклад:

  • Вільне розпорядження активами й фінансами закладу в порівнянні з бюджетною установою, а також формування кадрової політики.
  • Самостійне формування тарифної сітки для працівників установи згідно чинного законодавства.
  • Фінансування на рахунок, а не окремі статті. Таким чином керівництво може вирішити самостійно на які потреби необхідно направити доступний ресурс.
  • Вибір банку з яким працюватиме некомерційне комунальне підприємство.
  • Можливість об’єднання з іншими медичними установами. Завдяки цьому можна перерозподілити потоки пацієнтів для надання тих чи інших медичних послуг, або для того щоб знизити навантаження на лікарів в період, наприклад, епідемії грипу.
  • Найм лікарів фізичних осіб підприємців, які вже мають ліцензію.

Закон про автономізацію медзакладів вступив в силу: відміна тарифних сіток та нові трудові договори

Фактично кожний державний медзаклад за функціоналом мало чим буде відрізнятись від приватних. Але, якщо приватним закладом керує його власник в обличчі товариства чи взагалі єдиної людини, то некомерційне приватне підприємство підпорядковується громаді та наглядовій раді.

Я б в уборщицы пошел… О вреде уравниловки и пользе автономизации

Комментировать

Нажмите для комментария