Юридическая консультация

Як відбувається визначення тарифного розряду

отношения_доктор_пациент_медпросвіта

Як відбувається визначення тарифного розряду? Роздивимось приклад

Працівника з посвідченням про кваліфікаційну категорію зі спеціальності «Сестринська справа» (вища категорія, 9-й тарифний розряд) переводять на посаду фельдшера-лаборанта. Що враховувати під час визначення його тарифного розряду за цією посадою?

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначають за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюють: професіоналам, фахівцям — залежно від наявної кваліфікаційної категорії; робітникам — залежно від кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (п. 1.4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519; далі — Умови № 308/519). Атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою проводять відповідно до вимог наказу МОЗ від 23.11.2007 № 742 (далі — Наказ № 742).

Молодші спеціалісти з медичною освітою, які працюють на посадах сестер медичних усіх найменувань (крім сестер медичних операційних та сестер медичних — анестезистів), інструкторів з трудової терапії, інструкторів з лікувальної фізкультури, оптометристів, техніків-ортезистів-гіпсовиливальників усіх типів закладів охорони здоров’я, проходять атестацію за спеціальністю «Сестринська справа» (п. 4.10 Наказу № 742). До стажу роботи за цією спеціальністю їм зараховують також період роботи на посадах фельдшерів та акушерок усіх найменувань, сестер медичних операційних та сестер медичних-анестезистів усіх типів закладів охорони здоров’я.

Якщо ж молодші спеціалісти з медичною освітою працюють на посадах фельдшерів усіх найменувань усіх типів закладів охорони здоров’я, вони проходять атестацію за спеціальністю «Лікувальна справа».

До стажу роботи за цією спеціальністю їм також зараховують і період роботи на посадах фельдшерів станцій (відділень) швидкої та невідкладної медичної допомоги та центрів екстреної медичної допомоги. Зауважу лише, що це правило пункту 4.2 Наказу № 742 не поширюється на фельдшерів станцій (відділень) швидкої та невідкладної медичної допомоги та центрів екстреної медичної допомоги. До стажу роботи для проходження атестації за спеціальністю «Лабораторна справа (клініка)» молодшим спеціалістам з медичною освітою зараховують період роботи на посадах фельдшерів-лаборантів, лаборантів, технологів з лабораторної діагностики лабораторій (центрів, відділів, відділень) закладів охорони здоров’я всіх найменувань (крім патологоанатомічних, судово-медичних, бактеріологічних). Тобто молодший спеціаліст з медичною освітою з вищою категорією зі спеціальності «Сестринська справа» у разі переведення на посаду фельдшера-лаборанта право на встановлення посадового окладу з урахуванням вказаної категорії втрачає. У цьому випадку його посадовий оклад слід визначати за 7-м тарифним розрядом за ЄТС як фельдшеру-лаборанту без категорії (пп. 2.2.8.1 Умов № 308/519).

За матеріалами вебінару «Оплата праці в медицині: дрібниць не буває», організованого редакцією журналу «Головбух: Бюджет», який відбувся 15 вересня 2017 року

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook