Новини

Як українці можуть отримати меддопомогу в Латвії

Медична допомога громадянам України у Латвії

За інформацією ООН, до Латвії, втікаючи від війни, виїхали понад 36 тисяч українців.

Кожен громадянин України, який перебуває в Латвії, може розраховувати на всі медичні послуги та ліки, оплачені латвійською державою. Для українців ці послуги — безоплатні.

У Латвії працює єдиний номер щодо роботи медичної системи та консультацій для українців: +371-8000-1234 або +371-6704-5005 (для дзвінків із закордонних номерів).

Номер працює: з понеділка по четвер — з 08:30 до 17:00 та у п’ятницю — з 08:30 до 15:00. Мова спілкування: англійська та російська.

За цим номером українці можуть:

  • отримати консультацію лікаря загальної практики (сімейний лікар, терапевт);
  • знайти вузькоспеціалізованого лікаря та дізнатися про правила запису до нього;
  • знайти медичний заклад, де можна отримати допомогу, та дізнатися його контакти;
  • знайти стоматолога (для дітей до 18 років стоматологія в Латвії безоплатна, для дорослих — платна послуга).

На прийом до лікаря загальної практики, стоматолога та інших лікарів потрібно попередньо записатися, подзвонивши або прийшовши до реєстратури закладу, який вам порадять на загальній лінії.

У лікаря загальної практики українці можуть отримати всю необхідну медичну допомогу: огляд та лікування, вакцинацію, за потреби — направлення до спеціалізованого лікаря, рецепт на ліки, в тому числі за державними програмами.

Якщо українцям потрібна консультація лікаря загальної практики у неробочі години та на свята, працює інша лінія: 601-6001 (понеділок-п’ятниця — з 17:00 до 8:00, вихідні — цілодобово).

Для того, щоб отримати медичну допомогу в Латвії, з собою потрібно мати принаймні один із таких документів:

  • закордонний паспорт громадянина України;
  • візу, яку видали прикордонники Латвії, під час вашого в’їзду до країни на підставі інших документів;
  • посвідка на постійне проживання, якщо така є.

Якщо немає жодного з перерахованих документів, зателефонуйте на +371-8000-1234.

Як і в Україні, в Латвії за перших проблем зі здоров’ям люди звертаються до свого сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Сімейні лікарі надають широкий спектр послуг, від первинного огляду до лікування. Вони також дають направлення до лікарів вузької спеціалізації, на додаткову діагностику та лабораторні дослідження, виписують рецепти та проводять щеплення.

У Латвії є таке поняття як спеціаліст прямого доступу — це вузькоспеціалізовані лікарі, до яких можна звертатися без направлення від сімейного лікаря.

Переважна більшість ліків в аптеках Латвії відпускаються за рецептом. У країні також працюють державні програми, які покривають за пацієнтів вартість препаратів. Найбільш популярна програма — безоплатні ліки для людей похилого віку від серцево-судинних хвороб.

Корисні контакти:

Більше інформації про медичну допомогу в Латвії — за посиланням.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook