Новини

Як реагує МОЗ України на скандал навколо добудови «Охматдиту»

Розблокування будівництва нового корпусу НДСЛ «Охматдит» у 2015 році стало можливим після того, як у червні 2015 року ДП «Укрмедпроектбуд» – замовник будівництва нового корпусу НДСЛ «Охматдит» – перейшло під юрисдикцію Міністерства охорони здоров’я України. На добудову нового корпусу з державного бюджету 2015 року було виділено 500 млн грн.

У новому корпусі Охматдиту планується створення сучасного відділення онкогематології, де будуть проводитися операції з пересадки кісткового мозку для 300 маленьких пацієнтів зі складними захворюваннями, ще 7000 пацієнтів отримуватимуть лікування.

Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» було розпочато в 2011 р. За період з 2011 р. по 2014 р. у ДП «Укрмедпроектбуд» утворилась кредиторська заборгованість у розмірі 80 851 171,51 грн. Дана заборгованість перейшла до Міністерства охорони здоров’я разом з ДП «Укрмедпроектбуд».

Вибір підрядника на добудову нового корпусу відбувся у листопаді 2015 року під час прозорого конкурсу під контролем громадськості та за участі міжнародних організацій. Обсяг робіт, виставлений на конкурс, склав 480 млн грн. Переможцем було оголошено компанію «Альтіс-Констракшн», пропозиція якої склала 390 млн грн, що на 20% менше очікуваної вартості робіт. На сьогодні генпідрядник «Альтіс-Констракшн» здійснив будівельні роботи на суму 48 млн грн. Будівництво та використання бюджету відбувається також під пильним контролем Міністра охорони здоров’я, депутатів та громадськості.

Відповідно до чинного законодавства кошторис проекту включає як оплату за надані послуги новим підрядником, так і зобов’язання закрити борги минулих років, які мають бути включені в кошторис проекту. Відповідно до умов договорів між замовником виробництва ДП «Укрмедпроектбуд» та ТОВ «Укрпрофмед», перед яким є фінансові зобов’язання, оплата за виконані послуги мала відбутися ще у 2011-2014 роках, проте здійснена не була. Жодних документів у Міністерстві охорони здоров’я від СБУ, Генпрокуратури та інших компетентних органів щодо неправомірних дій даної компанії або щодо заборони закриття боргів немає. Також даний борг міг призвести до заблокування будівництва нового корпусу у майбутньому, за умови подання до суду компанією «Укрпрофмед».

Для підготовки консолідованого Паспорту бюджетної програми, з врахуванням цих боргів, було напрацьовано проект змін до Паспорту бюджетної програми на добудову нового корпусу НДСЛ «Охматдит» та 8 грудня 2015 року направлено на затвердження в Міністерство фінансів України.

22 грудня 2015 року Міністерство охорони здоров’я надало Державній Казначейській службі необхідні документи для реєстрації боргових зобов’язань та для здійснення оплати покриття боргів попередніх років.

24 грудня 2015 року Міністерство фінансів України повідомило, що зміни у Паспорт бюджетної програми непотрібні, і що використання коштів як на оплату за послуги нового підрядника, так і оплату боргів можна здійснювати, згідно з діючими документами.

Того ж 24 грудня 2015 року Казначейство України провело оплату вказаної заборгованості на рахунок «Укрмедпроектбуд». У цей час представники Опікунської ради Охматдиту підняли питання про процес здійснення оплат ДП «»Укрмедпроектбуд» своєму субпідряднику.

З початку січня 2016 року СБУ веде розслідування по даній справі. Більшу частину коштів було заблоковано на рахунку «Укрмедпроектбуд» до ухвалення рішення компетентними органами щодо правомірності дій керівництва «Укрмедпроектбуд».

Про всі рішення Міністерство охорони здоров’я буде інформувати додатково.

Читайте також: На сьогодні використано 12% виділених на добудову «Охматдиту» коштів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook