У Центрі громадського здоров’я повідомили, що до закладів охорони здоров’я не надходили звернення щодо отруєння водою від людей, які перебували в «Охматдиті».
Раніше волонтерка Катерина Терехова повідомила, що невідомі принесли до київської лікарні пляшку з отруєною водою. Також жінка додала, що вона та ще декілька людей отримали «хімічне отруєння».
На тлі цього інциденту в ЦГЗ розповіли про правила поводження з питною водою та як убезпечити себе від інфікування хворобами.
Так, фахівці радять не зберігати воду на сонці, адже ємність, у якій вона зберігається, нагрівається. Через це нерідко виділяються шкідливі речовини, які потім можуть потрапити в людський організм.
Натомість краще зберігати її у холодному або темному місці та обов’язково – закритою.
«Вода в закритих пляшках запобігає потраплянню бактерій і забруднень, тож завжди закривайте пляшку після використання.
Відкрита пляшка може стати місцем розмноження мікроорганізмів», – кажуть експерти.
Крім того, перед споживанням варто перевірити термін придатності: бутильована вода, як і кожен продукт, його має. Якщо ж випити воду після вказаної дати, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.
У ЦГЗ зазначають, пляшку води не слід залишати відкритою надовго. Оптимальний термін – не більше 3-5 днів. Після цього часу якість води може погіршуватися.
Воду слід зберігати подалі від хімічних засобів, додають у Центрі громадського здоров’я.
«Не зберігайте бутильовану воду поруч з агресивними хімікатами, наприклад, миючими засобами, оскільки пластикові пляшки можуть вбирати запахи та речовини з навколишнього середовища», – стверджують фахівці.
Також рекомендують не заморожувати воду в пляшках. Пластик, з якого вони виготовлені, може тріскати та пошкодитися. Таким чином туди можуть потрапити шкідливі речовини.
Крім того, варто використовувати фільтри для багаторазових пляшок для додаткового очищення води. А ще це покращить її смакові властивості.
При використанні багаторазових пляшок, їх потрібно регулярно мити з відповідними засобами. Якщо цього не робити, там можуть розвинутися небезпечні бактерії.
Натомість одноразові пляшки не слід використовувати повторно.
Комментировать