На базі приймально-діагностичного відділення Окнянського району Одеської області в тестовому режимі запрацював пілотний проект з телемедицини.
Для працівників фельдшерського пункту було закуплене обладнання для первинної діагностики пацієнтів – глюкометр, ендоскоп для відеопередачі, спірограф, електрокардіограф та інші діагностичні апарати. Все обладнання було підключене до планшету. Через нього дані з апаратів будуть передаватись до спеціалістів районної лікарні.
«Фельдшер приходить на виклик до пацієнта, проводить на місці обстеження і завдяки планшету передає інформацію в телемедицинський центр. Інформацію одразу бачить сімейний лікар, за необхідністю – спеціалісти районної лікарні, готові надати консультацію протягом 10-15 хвилин», — повідомляє департамент охорони здоров’я Одеської ОДА.
Крім того, у деяких випадках спеціаліст з обласної лікарні або амбулаторії в сільській місцевості можуть виїхати до пацієнта, провести додаткові діагностичні обстеження та надати медичну допомогу. Щоб максимально швидко забезпечити роботу медиків, в рамках пілотного проекту були закуплені автомобілі для амбулаторій та лікарні.
Нагадаємо, що запуск телемедицини в сільській місцевості в Україні розпочнеться вже з наступного року. Для цього президентом був розроблений законопроект, який має підвищити доступність медицини в селі. В межах цього законопроекту буде виділено 5 мільярдів гривень на будівництво сучасних амбулаторій в сільській місцевості та створення мережі телемедицини.
Комментировать