До уваги Юридична консультація

Як нараховується надбавка за стаж у автономізованих медзакладах та чи всі мають на неї право?

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

В автономізованих комунальних неприбуткових підприємствах працівники мають підписати новий колективний договір. Важливо включити до нього пункт щодо виплати надбавки за стаж.

Заклад охорони здоров’я, який є комунальним некомерційним підприємством, має виплачувати заробітну плату та інші додаткові виплати, передбачені у колективному договорі. Якщо у колективному договорі КНП немає пункту щодо виплати надбавки за стаж, то й нараховувати кошти за це адміністрація закладу не має права.

Нагадаємо, заклади охорони здоров’я, які діють в організаційно-правовій формі комунальних підприємств, установлюють систему оплати праці, зокрема й надбавки за вислугу років та безперервний стаж, за участі трудового колективу через ухвалення колективного договору.

У МОЗ повідомили про 100% автономізацію медичних закладів у 4 областях

На всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом укладають колективний договір. Таким договором урегульовують виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства (ч. 7 ст. 65 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV ).

У колективному договорі встановлюють взаємні зобов’язання сторін щодо:

  • нормування та оплати праці;
  • визначення форми, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій тощо; ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

Як діяти? Ініціюйте перегляд колективного договору за участю трудового колективу та адміністрації КНП.

Комментировать

Нажмите для комментария