Вибір редакції Є думка Інтерв'ю спеціаліста

Як МОЗ може подолати корупцію?

Ковтонюк, платні медарслуги_Медпросвита

На запитання читачів Медпросвіти відповідає замміністра МОЗ П. Ковтонюк

МОЗ не є правоохоронним органом або судовою установою. Ми не можемо вести розслідування, звинувачувати та карати. Але ми можемо міняти правила гри, роблячи втілення корупційних схем неможливим. Міністерство не повинно займатись розв’язуванням мікропроблем на місцях. Якщо в лікарні щось хтось викрав, в мене просто не має фізичної можливості «бігати з тапкою і бити тарганів». Але я можу впливати на систему.

Чому виникає корупція? Через незрозумілі правила і незручні механізми розподілу фінансів. Там де чиновник сам все вирішує, там де управління ведеться в «ручному» режимі, там буде корупція. Тому що це вузьке місце і цей чиновник буде намагатися отримати вигоду для себе.

Там де буде автоматичний процес розподілу грошей, там корупції не буде.

І в мене особисто є мега мета втілити систему автоматичного нарахування коштів за послугу. Автоматично, тому що чиновник не може вирішувати, скільки жінок народило в пологовому будинку. Він може вирішити скільки дати. Коли вони попросили 60, а він каже: є 50, я може тобі і дам 60, але з них ти даси мені 10. Бо він приймає це рішення.

Але коли гроші йдуть за послугою, він не може впливати на кількість послуг, він змушений дати туди стільки, скільки є послуг. І навіть не він це буде робити. Це буде йти від національного страховика до закладу. В нашому 21 віці має бути електронна система охорони здоров’я, і гроші повинні розподілятись правильно.

Ми 25 років намагаємось бігати за корупціонерами, але не це є причиною корупції, а те що все розподіляється руками.

 

Комментировать

Нажмите для комментария