Думки вголос Статті Сторінка редактора

Як люди будуть обирати лікарів? Що думають лікарі і як думають в МОЗ

Як пацієнт обере лікаря? За якими крітеріями? Це питаннь хвилює тих, кому до липня вже потріюно підписати контракти. Ось вам дві думки з цього приводу.

Лікар-терапевт:

Мені не зрозуміло, за якими критеріями пацієнти будуть обирати. Вони можуть оцінити мій рівень кваліфікації? Короткий приклад. Приходить до мене жіночка похилого віку з дочкою, бо бабця погано чує. І задає просте питання: «Скільки разів на день потрібно мазати горло керосином?». В мене, вибачаюсь, очі на лоба полізли. Подивилась горло — а там гнійна ангіна. Почала розповідати, що потрібно родити, які ліки приймати, як те горло полоскати. А вона мені і каже: «Мене все це не цікавить. Я прийшла запитать, скілки разів на день мазать горло керосином. Бо зараз мажу 3 рази, а воно не помагає».

Я по новій, про сучасні методи, про ліки. А вона і відповідає: «Ну якщо ви крім як хімією травити нічого не вмієте, я піду до іншного лікаря».

Я не думаю, що хтось з колег таки розповість, як лікуватись керосином. Але мені здається, що такі пацієнти будуть обирати не кваліфікованих лікарів, а тих, хто з ними «на одній хвилі». Не хочу нікого образити, але в нас в лікарні є лікарі, що рекомендуют пацієнтам пігулки з хітозаном, китайські пластирі на підошви і таке інше. Ось хто матиме 2000 контрактів легко!
А мовчазний спеціаліст як доведе свою професійність, якшо він не слухає історії твого дитинства і навіть керосином не вміє лікувати?

Щоб трохи розібратися з приводу, що думає з цього питання МОЗ, ми оприлюднюємо відповідь У. Супрун на питання, як пацієнти будуть обирати лікарів.

У. Супрун:

«По-перше, «сарафанне радіо» дуже гарно працює. Пацієнти задоволені чи не задоволені, вони передають інформацію один одному. Так само й лікарі. У багатьох пацієнтів є знайомі лікарі, або спеціалісти, у яких вони вже були, від них також можна дізнатися, де є хороший лікар і куди можна піти.

Якщо я живу в селі й там є п’ять лікарів, то я почну працювати з одним із них і з часом побачу, гарний він чи ні.

У перший рік люди будуть частіше змінювати своїх лікарів, бо підписаний договір можна змінювати, якщо лікар чи пацієнти не хочуть далі співпрацювати. Але ми сподіваємося, що за рік-два все стихне, і ми всі будемо мати своїх лікарів».

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше