Новини

Як лікарі в Європі борються за підвищення зарплатні: Акція протесту медпрацівників Румунії

Медпрацівники Румунії минулого тижня провели попереджувальну акцію протесту за підвищення зарплатні. В ній прийняло участь 75% медпрацівників країни.

Всього 25 відсотків від загальної кількості медичних працівників залишились працювати в медзакладах для надання медичної допомоги. Решта приймала участь в акції протесту – вимагали підвищення зарплатні абсолютно всім категоріям медичних працівників, а не вибірково за спеціальностями чи професією.

«Вимога лікарів залишається незмінною: збільшення заробітної плати не лише окремим категоріям лікарів, а всім медичним працівникам. Інакше, ми залишаємо за собою право оголосити 11 травня загальнонаціональний страйк лікарів», — заявив Поп.

Страйкували лише дві години, а потім до медиків вийшов міністр охорони здоров’я та розпочався діалог. Медики висловили свої вимоги.

Одразу необхідно зазначити, що загальнонаціональний страйк лікарів проводити не довелось – уряд Румунії розпочав переговорний процес з професійними спілками стосовно збільшення зарплатні медичних працівників. Подробиці цього процесу невідомі.

Польские врачи требуют повышения зарплат. В Варшаве голодовка врачей

Цікаво, що середня зарплатня лікаря в Румунії починається з 5 700 румунських лєєв на місяць, що в переводі у гривню дорівнює приблизно 37 500 гривень. Професіонали з багаторічним досвідом можуть отримувати до 15 000 лєєв, а це вже майже 100 000 гривень на місяць. Звичайно це без вирахування податків.

То чого страйкували, якщо зарплати досить високі?

Все через план уряду, поступового збільшення зарплатні. Податки в Румунії досить високі та й ціни можуть змусити думати, що заробляєш надто мало. На реальне збільшення зарплатні медпрацівники могли розраховувати лише у 2022 року, про що свідчить офіційний план уряду, але чекати 4 роки медики не бажають.

Комментировать

Нажмите для комментария