Територія пацієнта

Як допомогти людині з алкогольною залежністю?

Як допомогти людині з алкогольною залежністю?

Якщо ви чуєте в домі постійний запах перегару та відмазки «це востаннє» — час діяти. Експерти проєкту «Сильні люди» розповіли, що таке алкоголізм і як делікатно допомогти залежному кинути.

Алкоголізм — це страшно?

Алкоголізм — це хвороба. Алкоголь викликає зміни в мозку, порушуючи нейронні зв’язки. Через це питущі погано говорять, міркують, мають проблеми з пам’яттю і страждають від депресій. Спиртне продовжує впливати на організм навіть тоді, коли людина твереза. Цей процес незворотній, якщо вчасно не зупинитися.

Тривожні дзвіночки

Між «випити келих після роботи» і «неконтрольованим пияцтвом» дуже тонка грань. Усі починають зловживати по-різному: через стрес, погану компанію, сім’ю. Головне — вчасно зупинитися. Ось кілька факторів, коли потрібно діяти:

  1. людина п’є системно, навіть якщо тільки по п’ятницях;
  2. уникає спілкування з вами і може брехати, приховувати, що п’є;
  3. різко реагує, проявляє агресію;
  4. змінилася зовні, наприклад — набрала вагу;
  5. проблеми з фінансами.

Алкогольний трикутник

У прагненнях допомогти, рідні вплутуються у стосунки алкозалежного з пляшкою — починають контролювати, стежити, перевіряти, стають третім зайвим. Це свідомо провальний сценарій. Не спрацюють і докори, звинувачення та маніпуляції. Але як же тоді допомогти?

Поговоріть із людиною, дізнайтеся причину її запоїв і запитайте, чи справді вона хоче витрачати на це все своє життя. Вона має сама усвідомити, що пити — це погано. І захотіти кинути.

Тим більше, що вилікувати алкозалежність — можливо. На марафоні «21 день без алкоголю», наприклад, допомагають змінити ставлення до алкоголю, поліпшити якість життя і стосунків, згадати про свої справжні бажання і реалізувати їх. Наступний набір уже 10 січня!

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook