Новини

Як анулювати декларацію з пацієнтом: вимоги та перелік дій для лікаря

Семейный врач_Медпросвита

Одразу необхідно зазначити, що єдиною підставою для анулювання декларації з боку лікарю є порушення внутрішнього розпорядку або недотримання приписів лікаря з боку пацієнта.

Дана вимога встановлена наказом МОЗ №503 від 19.03.2018 і є єдиною підставою для анулювання декларації між лікарем та пацієнтом. Також важливо зазначити, що медичним закладом в обов’язковому порядку необхідно затвердити документально обов’язки пацієнта, з яким необхідно ознайомити пацієнта, наприклад повідомити пацієнта, що він має чітко слідкувати припису лікаря в іншому випадку ви будете вимушені відмовитись від подальшого лікування.

Далі наводимо перелік дій необхідних для розриву відносин з пацієнтом в разі виявлення порушення припису лікаря.

  1. Зафіксувати порушення з боку пацієнта

Факти порушення має бути задокументовано та засвідчено щонайменше двома особами. Копію акта додається до медичної карти пацієнта.

  1. Заява про відмову у наданні медичної допомоги пацієнту через порушення

Типова форма заяви законодавчо станом на грудень 2018 року не затверджено, в зв’язку з чим лікар оформлює заяву на власний розсуд та подає її керівництву медичного закладу. Також до заяви необхідно додати оригінал акту про факт порушення встановлених медзакладом правил або лікарських рекомендацій (додається копія медкарти пацієнта з прописаними рекомендаціями.

Після розгляду заяви представником медичного закладу подається запит на зміну до розміщеної в центральній базі даних інформації, накласти цифровий підпис та подати розпоряднику відповідного реєстру. Подання медзакладу має бути розглянуто у продовж трьох робочих днів уповноваженим представником медичної інформаційної системи для виявлення помилок та перевірки достовірності інформації. Якщо не виявлено порушень, згідно до постанови КМУ №411 від 25.04.2018, будуть внесені зміни за запитом медзакладу у центральній базі даних.

  1. Повідомити пацієнта про припинення дії підписаної декларації

Медичний заклад має проінформувати пацієнта про припинення дії декларації з обраним лікарем в зв’язку з порушенням особисто. Для цього необхідно направити рекомендований лист з описом вкладення, а також можна повідомити про це у телефонній розмові.  Декларація ввжається анульованою по закінченню 10-денного терміну з моменту отримання текстового повідомлення з поштового відділення про вручення листа.

В автономізованих медзакладах розмір максимальної зарплати для медпрацівників необмежений

Важливо розуміти, що незважаючи на складність процесу ануляції декларації, в разі виявлення порушення пацієнтом встановленого медичним закладом розпорядку та правил або припису лікаря, не слід відмовлятись від цієї процедури.

Після запуску індивідуального ліцензування рівень відповідальності лікаря за стан здоров’я пацієнта збільшуватиметься, таким чином, погіршення стану здоров’я пацієнта через порушення припису або правил медзакладу, яке не було зафіксовано може стати причиною для припинення дії ліцензії та заборони на медичну практику лікарем на певний термін.

МОЗ: У 2019 Швидка має доїхати на екстрені випадки лише за 10 хвилин

Комментировать

Нажмите для комментария