Акушерство та гінекологія

Вже скоро наступить цей довгожданий день

Гардероб новонародженого

Гардероб новонародженого. Що має підготувати майбутня мати до пологів?

Вже скоро наступить цей довгоочікуваний день, а ви ще не всі купили малюку. Так багато хочеться заздалегідь підготувати до народження дитини. Ми допоможемо з’ясувати, що найголовніше і що необхідне мати для немовляті в перші дні його життя.

В пологову залу.

Для пологів мати повинна підготувати наступне: шапочку, шкарпетки, дитячі сорочечки, повзунки та підгузки (увесь одяг повинен бути чистім ф випрасуваним з обох боків).

Спочатку потрібно придбати комплект одягу для виписки. Цей набір відрізнятиметься залежно від пори року. Взимку необхідна ковдрочка,  а влітку досить легкого конверта або комбінезона.

При виписці з пологового будинку малюка одягають в тонку сорочечку, підгузник, повзунки, кофтину і чіпець.

Давайте небагато зупинимося на підгузниках. Є спеціальні одноразові підгузники для новонароджених з внутрішніми кишеньками для захисту від протікання і спеціальним вирізом для пупка (всмоктуючий шар очищає пупок, щоб виключити контакт з сечею або рідким стільцем, сам пупок закритий дихаючим матеріалом). Підбирати підгузники необхідно по вазі. Спочатку Вам доведеться часто міняти підгузники, сорочечки, пелюшки або повзунки, тому їх повинно бути в достатній кількості.

«Стиль одягу» малюка залежить від поглядів батьків на життя. Хтось після виписки з пологового будинку одягає малюка в кофтини повзунки (комбінезон), маєчки, шкарпеточки. А деякі активно дотримуються принципів сповивання. А більшість використовує все, і залежить це від поведінки і настрою малюка. Вибір завжди залишається за Вами.

Орієнтований гардероб новонародженого:

— тонкі пелюшки 5-10 шт;

— теплі (байкові) пелюшки – 2-4 шт;

— марлеві або одноразові підгузники;

— сорочечки – 6-10 шт (тонкі і 4-6 теплих). Сорочечка повинна загортатися на спинці і довжиною до рівня пупка. Одягають сорочечки швом назовні.;

— великий банний рушник;

— шапочки (легкі – 2-4 шт і 1- 2 теплі;

— шкарпеточки 2-4 пари;

— повзунки або комбінезончики (у залежності, що ви більше використовуватимете, в кількості 4-6 шт);

— теплий комбінезон, кофтина і шапочка для прогулянок (по сезону);

— ковдра або конверт залежно від сезону;

— клейонки-підкладки для ліжка і коляски.

Ми перерахували зразковий перелік речей, які Вам можуть стати в нагоді. Малюк росте дуже швидко, тому придбавати багато речей безглуздо. Але це ще не все. Малюку необхідне ліжечко. Вона повинна бути не тільки красивою, але і зручною, і безпечною. Матрац не повинен бути дуже м’яким, він повинен бути рівним і за розміром ліжечка. Вам будуть необхідні м’які борти, прив’язані по периметру ліжечка, які захистять малюка від протягів. Для прогулянок на свіжому повітрі придбайте коляску. Тут вибір великий, але віднесіться до нього уважно. Вона повинна бути зручна, практична і надійна.

«Кенгуру» — необхідна і зручна річ. Користуватися таким рюкзаком ви зможете не раніше ніж в 1.5-2 місяці (коли дитина зможе самостійно тримати голову).

Рюкзак повинен бути м’яким з щільним підголовником і спинкою для малюка, а також із стеганнимі  плечовими мішками і поперековим ременем для вашого комфорту.

Переодягнути малюка – задача не з легких, а це необхідне робити кілька разів в день. Приготуйте спеціальне місце, де знаходитиметься все під рукою. Для сповивання підійде звичний стіл, покритий м’якою ковдрою, поверх якого постелена непромокальна клейонка і тепла пелюшка. Поряд необхідно мати шафку з ящиками, де знаходитимуться речі Вашого малюка, а також аптечка.

У аптечці: вата, серветки, ножички, крем, масло, присипка, гігієнічні палички, зеленка, марганець, 3% перекис водню і т.д.

У перші 6 місяців малюку необхідна ванна, а також водний термометр. Надалі Ви зможете використовувати велику ванну.

Ми зупинилися на найголовніших і необхідніших предметах одягу і ужитку Вашого малюка. Повніший список «доданого» читайте на нашому сайті. Бажаємо щастя і благополуччя Вам і Вашому малюку.

Комментировать

Нажмите для комментария