Новини

Вже 18 мільйонів українців підписали декларацію з сімейними лікарями

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що кількість підписаних декларацій вже більше 18 мільйонів. Це дозволить в найближчий час лікарям первинки отримати більшу зарплатню.

Нагадаємо, що реформа охорони здоров’я фактично стартувала 2 квітня 2018 року. З того часу декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами підписали вже 18 мільйонів українців. В середньому за одного пацієнта лікарі отримують по 370 грн. на рік.

«Вже понад 18 мільйонів громадян обрали свого лікаря (сімейного лікаря, педіатра або терапевта), висловивши тим самим таку довіру», — зазначають у МОЗ.

Окремо необхідно зазначити, що поки не всі лікарі отримують ці гроші чи отримали збільшену зарплатню. По-перше, ще не всі медичні заклади первинної ланки пройшли процедуру автономізації та підписали договір з НСЗУ, який є розпорядником державних коштів на медицину та замовником медичних послуг для населення. По-друге, кошти виплачені за кожну декларацію отримують саме медзхаклади і вже керівництво установи мають встановити розмір зарплатні лікарів первинної ланки.

МОЗ розширює перелік джерел міжнародних клінічних настанов за наказом №1422

Наразі є лише декілька прикладів отримання збільшеної зарплатні з урахуванням кількості підписаних декларацій. В той же час, поки з новою системою фінансування розбирається керівництво медзакладів, лікарям додають до їх зарплатні преміальні.

Комментировать

Нажмите для комментария