Новини

Взаємодію первинної та екстреної медичної допомоги обговорили фахівці у Вінниці

Під головуванням заступника Міністра Віктора Шафранського у Вінниці відбулося засідання робочої групи у складі представників КМУ, Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я, Національної академії медичних наук з питань розвитку, функціонування та взаємодії первинної ланки медицини та екстреної медичної допомоги.

До обговорення також були залучені керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, головні позаштатні обласні спеціалісти зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина», «Медицина невідкладних станів», керівники екстреної медичної допомоги і ЦПМСД, завідувачі кафедр медицини катастроф та сімейної медицини.

Медики вирішували важливі питання, пов’язані з станом розвитку мережі закладів охорони здоров’я з надання первинної та екстреної медичної допомоги, досвідом створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги на Вінниччині, з’ясовували напрямки подальшого розвитку структури ЦПМСД. Також учасники розглядали міжнародний досвід сімейної медицини, окремо зупинилися на питаннях функціонування Центрів здоров’я – як закладів, які б пропагували профілактику інфекційних та неінфекційних захворювань і здорового способу життя.

«Екстрена медична допомога та первинна ланка – галузі, без яких неможливе повноцінне медичне забезпечення та робота усієї галузі. Це той базис, який повинен надавати якісну і доступну медичну допомогу нашим громадянам», — наголосив заступник Міністра.

Тетяна Бабій – директор Департаменту охорони здоров’я та курортів ОДА під час свого виступу поінформувала учасників про функціонування Центрів первинної медико-санітарної допомоги на Вінниччині, а також додала, що незважаючи на чималу кількість критики та нарікань на медичну систему позитивні результати однозначно є. Це збільшення народжуваності в регіоні, зменшення кількості смертей, успішні проведення вакцинації громадян.

Оксана Корчинська – заступник голови Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я наголосила на необхідності чіткої організації роботи служби екстреної медичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій. Важливою на її думку є співпраця невідкладної допомоги з волонтерами в зоні АТО.

З метою ознайомлення з роботою медичних закладів первинного рівня та екстреної допомоги робоча група відвідала обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також ЦПМСД №6 міста Вінниці.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook