День в історії

5 січня: Історія Вульпіана Альфреда — французького фізіолога і клініциста

5 січня 1826 році в Парижі народився Вульпіан Альфред — французький фізіолог та клініцист.

У 1853 році він вдало захистив свою дисертацію “Про дійсне походження декількох черепно-мозкових нервів”  («Essai sur l’origine réelle de plusieurs nerfs craniens» ) за яку отримав ступінь доктора медицини. У 1860 році за працю “Вторинна пневмонія”  («Des pneumonies secondaires») отримав звання співробітника медичного факультету.

На протязі 3-х років працював на флурансовскій кафедрі фізіології в природно-історичному музеї. У 1867 році був запрошений на медичний факультет, як професор патологічної анатомії. В дійсності поєднував свою працю з вивченням і практикуванням порівняльної і експериментальної патології.

Вульпіан Альфред працював лікарем у госпіталі Charité, та став наступником Вюрца в званні декана медичного факультету. У 1876 році вступив в члени академії наук, зайнявши місце Андралю.

Вюльпіан був неповторним та дивовижним експериментатором, та водночас суворим і точним спостерігачем, відрізнявся не стільки творчістю, а ще й критичним талантом.

Пам’ятник Альфреда Вульпіана na Rue de l'Ecole de Médecine в Парижі
Пам’ятник Альфреда Вульпіана na Rue de l’Ecole de Médecine в Парижі

Він володів неперевершенним ораторським талантом, завдяки якому, його лекції залучали масу слухачів. Вульпіан Альфред  завжди прямолінійно висловлював свою точку зору, яка інколи суперечила сформованим на той час стереотипам.

Саме такі моменти неодноразово провокували негативні посили з боку духовенства, звинувачувавши автора в матеріалізмі і т. Велика кількість учні Вульпіана досягли успіху в медицині, а деякі з них стали видатними вченими.

18 травня 1887 року, коли Вульпіану Альфреду виповнився 61 рік він покинув цей світ, залишивши після себе безліч цінних наукових робіт.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції