Юридическая консультация

Встановлення доплати лікарю за науковий ступінь

За науковий ступень за фахом лікарі мають отримувати доплату. Роздивимось на прикладі.

Лікар працює на посаді хірурга-тревматолога і має науковий ступінь кандидата медичних наук з хірургії. Чи потрібно доплачувати йому за науковий ступінь? Працівникові закладу охорони здоров’я встановлюють доплату за науковий ступінь (п. 3.3 Умов № 308/519): доктора наук — у граничному розмірі 25% посадового окладу (ставки заробітної плати); кандидата наук — у граничному розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати). Важливо, щоб діяльність за профілем (медична, фармацевтична, наукова тощо) збігалася з науковим ступенем.

Відповідність наукового ступеня профілю діяльності працівника визначає керівник закладу. Якщо в працівника два наукових ступені, доплату встановлюють за вищим. Документи, що засвідчують наявність наукового ступеня, мають відповідати нормам та вимогам, передбаченим законодавством.

Доплати за науковий ступінь проводять як за основною роботою, так і за сумісництвом залежно від обсягу фактично виконаної роботи. Підсумуємо: обов’язковою умовою отримання доплати є відповідність діяльності за профілем наявному науковому ступеню; рішення про таку відповідність приймає керівник; зміни відображають у тарифікаційному списку та затверджують у штатному розписі закладу охорони здоров’я.

Отже, хірург-травматолог має право на встановлення доплати за науковий ступінь кандидата медичних наук з хірургії.

За матеріалами вебінару «Оплата праці в медицині: дрібниць не буває», організованого редакцією журналу «Головбух: Бюджет», який відбувся 15 вересня 2017 року

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook