Новини

Вчені: всі методи омолодження є марними

Учені з Університетського коледжу в Лондоні провели досліди на черв’яках нематодах, на пошкоджені тканини яких наносили так званий омолоджуючий крем. Черв’яки нематоди є гарним об’єктом для подібних досліджень, оскільки в їх організмах є багато генів, які є і в людини.

Було встановлено, що на тривалість життя черв’яків крем ніяк не впливав. Згідно з висновками вчених, які викладені в статті у журналі Genes and Development, немає жодних свідчень того, що омолоджуючі креми сповільнюють процес старіння. Ідея про те, що це взагалі можливо, з’явилася в 1956 році, коли було висунуто теорію, згідно з якою старіння відбувається через накопичення молекул, пошкоджених супероксидами, що циркулюють в тілі людини. Цей процес називається окислювальним стресом, пише Кореспондент.

Вважалося, що з ним можна боротися за допомогою антиокислювачів, які зменшують вплив супероксидів на організм людини. Експерти Університетського коледжу вважають, що більшість досліджень, спрямовані на доказ цієї теорії, були непереконливими.

Група учених під керівництвом доктора Девіда Джемса генетичним шляхом добилася того, що організми нематод отримали можливість очищатися від надлишку супероксидів. Якщо б теорія омолодження була вірна, це призвело б до того, що тривалість життя цих черв’яків була б довшою, ніж у їхніх «неомолоджених» побратимів. Проте цього не сталося. Вчені дійшли висновку, що окислювальний стрес не відіграє такої великої ролі в процесі старіння, як вважалося раніше.

За словами Джемса, основні механізми старіння досі не відомі, оскільки існуюча 50 років теорія виявилася невірною. Девід Джемс вважає, що здорова, збалансована дієта може зменшити ризик таких захворювань, як рак, діабет і остеопороз, але антиокислювачі не можуть ні загальмувати, ні зупинити процес старіння.

Читайте також: Жирная пища может замедлить старение мозга

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook