Новини

Всеукраїнська акція протесту медпрацівників: Боротьба за гідні умови праці почнеться завтра

протест_медпросвіта

Згідно анонсу Професійної спілки працівників охорони здоров’я, Всеукраїнська акція протесту почнеться завтра. Збір на Майдані Незалежності з 8:30 до 9:30.

Наразі відомо, що на даному етапі акція протесту буде мати попереджувальний формат, а основна мета – донести до Уряду, президента та парламентарів реальний стан медицини, кількість боргів перед медичними працівниками по заробітній платі, а також необхідність субвенції, щоб виплата зарплат була безперебійною та у повному обсязі до кінця року (сумарно 3,9 мільярди гривень).

Також Всеукраїнська акція протесту має на меті змінити умови оплати праці серед медиків, так як на сьогоднішній день «зрівнялівка» відштовхує від медицини нових кадрів, а старих змушує шукати роботу де завгодно, але не у державних медичних закладів.

Профспілка медпрацівників Києва направила протест Гройсману щодо реформи швидкої

Окремо нагадуємо перелік вимог:

  1. Призначити Міністра охорони здоров’я України (з метою посилення відповідальності за діяльність галузі в умовах впровадження медичної реформи).
  2. Збільшити обсяг медичної субвенції  на 2017 рік не менше ніж  на 3,9 млрд . грн. для забезпечення:

         — своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я з урахуванням диференціації згідно із вимогами законодавства;

         — виплати допомоги на оздоровлення;

         — погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

  1. Ліквідувати «зрівнялівку» в оплаті праці  шляхом підвищення з 01 вересня 2017 року на два тарифних розряди ЄТС посадові оклади лікарів, медичних сестер, у тому числі спеціалістів із вищою немедичною освітою для забезпечення єдиних підходів в оплаті праці працівників бюджетної сфери.
  2. Встановити медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я надбавку за престижність праці.
  3. Забезпечити в повному обсязі видатки на оплату праці працівників  державних установ Національної академії медичних наук України.
  4. Розпочати до 15 вересня поточного року:

         —  роботу примирної комісії по врегулюванню колективного трудового спору між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України;

         — колективні переговори щодо укладання Галузевої угоди на новий термін.

  1. Здійснювати реформу системи охорони здоров’я  з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти.
  2. Не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я, зберегти кадровий потенціалу галузі, забезпечити конституційне право громадян на доступну та якісну медичну допомогу.
  3. Виконати рішення судів щодо скасування  постанови КМУ № 442 від 10.09.2014 року (в частині реорганізації ДержСЕС України)  та постанови КМУ № 1024 від 25.11.2015 року (скорочення ліжкового фонду).

 

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария