7-8 квітня 2016 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця проходить щорічна Міжнародна науково-практична конференція до Всесвітнього дня здоров’я, який у 2016 році Всесвітня організація охорони здоров’я присвятила питанням профілактики, виявлення та лікування цукрового діабету. Метою Всесвітнього дня здоров’я є привернення уваги світової спільноти до найважливіших проблем глобальної охорони здоров’я.
Участь в ній беруть академіки, науковці, лікарі, фахівці з Польщі, Чеської Республіки, Словацької Республіки, а також з провідних медичних установ України.
Метою проведення конференції є підвищення обізнаності населення про фактори ризику виникнення небезпечної хвороби та популяризація здорового способу життя. «Навчання хворих на діабет правильному лікуванню, заходам самоконтролю та самодопомоги, розширення доступу до діагностики та забезпечення своєчасного, якісного і доступного за ціною лікування є життєво важливими елементами у вирішенні цієї актуальної медико-соціальної проблеми», — зазначив під час під час виступу з нагоди конференції директор медичного департаменту МОЗ України Василь Кравченко.
З проведенням Всесвітнього Дня здоров’я учасників Конференції привітала ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор Катерина Амосова. «Щиро переконана, що знання, досвід і наукова дискусія учасників Конференції привернуть увагу всієї громадськості до проблем діабету, а всебічна поінформованість населення про симптоми діабету матиме вирішальне значення для того, щоб уникнути або ж сповільнити розвиток його ускладнень», — зазначила Катерина Амосова.
За словами національного фахівця по боротьбі з неінфекційними захворюваннями Бюро ВООЗ в Україні Наталії Король, особливу тривогу викликає ріст захворюваності серед дітей та підлітків. Катастрофічні темпи розповсюдження цукрового діабету сьогодні починають випереджати здатність систем охорони здоров’я надати допомогу усім хворим. Тому необхідність привернення уваги громадськості, вчених, медиків, державних та політичних діячів до проблеми завжди актуальна.
Так, цукровий діабет визнано неінфекційною епідемією XXI століття. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 2016 році в світі налічується 380 млн людей хворих діабетом, з них 1 млн 400 тис. – українці, щоденного введення інсуліну потребує 200 тис. хворих.
Сьогодні не кожен перевіряє рівень цукру в організмі, а нездужання, викликане високим вмістом цукром, списують на гіпертонію, хвороби серця, або вікові зміни. Діабет як діагноз людство часто не сприймає серйозно. Таке ставлення до свого здоров’я фатальне – за відсутності лікування, перебіг цукрового діабету швидко прогресує, хвороба вражає серце, кровоносні судини, очі, нирки і нерви та підвищує ризик розвитку інсульту.
В рамках двох днів Конференції 7-8 квітня учасниками проводитимуться майстер-класи, пленарні засідання, лекції стосовно проблеми діабету в Україні та шляхів її вирішення.
Читайте також:
Комментировать