Новини

ВРУ ухвалила бюджет на 2020 рік: Скільки коштів піде на зарплати медикам та програму медичних гарантій?

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в рамках ухваленого державного бюджету на 2020 рік на медицину піде 113 млрд  грн.. Також у відомстві розповіли як витратять кошти.

Фінансування охорони здоров’я у наступному році – 113 млрд грн. Це на 13% більше за цьогорічний бюджет. Розповідаємо про пріоритетні напрями охорони здоров’я у 2020 році.

Вже у квітні 2020 року в Україні вперше запрацює Програма медичних гарантій (ПМГ). Вона включає в себе 6 видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів. Це означає, що у квітні 2020 року принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацює на всіх рівнях медичної допомоги. Програму медичних гарантій реалізує Національна служба здоров’я України.

У Законі України «Про Державний бюджет» на Програму медичних гарантій виділено 72 млрд грн, що складає 64% від бюджету на всю медичну галузь.

З них:

  • на первинну медичну допомогу — 19,1 млрд грн
  • на спеціалізовану амбулаторну та госпітальну допомогу за новою моделлю фінансування  з 1 квітня 2020 року закладено 44,4 млрд грн
  • на екстрену медичну допомогу, що надаватиметься в рамках програми медичних гарантій — 4,6 млрд грн (на 22% більше)
  • на медичну реабілітацію — 0,5 млрд грн
  • на паліативну медичну допомогу — 0,3 млрд грн.

Окремо закладені кошти на розвиток екстреної медичної допомоги — 1,9 млрд грн.

У наступному році на фінансування урядової програми «Доступні ліки» передбачається  2,1 млрд грн, що на 1,2 млрд грн більше у порівнянні з цим роком. Нині за програмою українці отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою за електронним рецептом свого лікаря (терапевта, сімейного лікаря або педіатра).

Міністр охорони здоров’я розповіла коли зміняться зарплати медпрацівників у лікарнях

На лікування цукрового та нецукрового діабету на наступний рік виділено близько 1,2 млрд грн. Із квітня 2020 року відбудуться суттєві зміни у реімбурсації препаратів інсуліну – фінансування здійснюватиме Національна служба здоров’я України. А у першому кварталі відповідне фінансування здійснюватиметься за субвенцією.

Нагадаємо, неінфекційні (хронічні) захворювання роблять найбільш вагомий внесок у загальний тягар хвороб.

Україна до цього часу не мала загальнонаціональних репрезентативних даних про основні фактори ризику неінфекційних захворювань, що є перешкодою для прийняття науково обґрунтованих рішень для покращення ситуації.

Для отримання об’єктивної інформації про поширення факторів ризику НІЗ та подальшого вироблення підходів до профілактики і боротьби з НІЗ в Україні вперше було проведено національне репрезентативне дослідження STEPS.

STEPS – це підхід, рекомендований ВООЗ для епіднагліду за факторами ризику НІЗ. Дослідження STEPS вивчає поширеність НІЗ та їх факторів ризику, використовуючи стандартизоване анкетування, проведення фізичних та біохімічних вимірювань.

Детальна інформація за посиланням https://phc.org.ua/news/v-ukraini-vivchatimut-poshirenist-faktoriv-riziku-neinfekciynikh-zakhvoryuvan

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції