Новини

Врегульовано порядок перевезення органів для трансплантації, що дозволить рятувати більше життів українців, — Максим Степанов

Ініціатива Міністерства охорони здоров’я щодо впорядкування ввезення та вивезення анатомічних матеріалів людини для трансплантації підтримана урядом.

Це дозволить рятувати життя більшій кількості українців, які потребують трансплантації.

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на брифінгу за підсумками засідання уряду 5 серпня.

“Щодня в Україні помирає у середньому 9 людей, які потребують трансплантації. Це люди, яких ми точно можемо рятувати в Україні. Ми прагнемо за 2-2,5 року здобути трансплантаційну незалежність. Щоб не відправляти наших громадян за кордон, а всю допомогу з пересадки органів чи трансплантації кісткового мозку робити в Україні. Однією з важливих складових цього процесу є перевезення анатомічного матеріалу та порядок перетину кордону. Сьогодні це питання було врегульоване”, – зазначив Максим Степанов.

За словами очільника відомства, прийнята постанова врегульовує також вимоги щодо високих стандартів якості й безпеки під час перевезення, ввезення та вивезення анатомічних матеріалів людини.

МОЗ залучає міжнародних експертів для розробки Концепції розвитку електронної системи охорони здоров’я, – Ярослав Кучер

Нагадаємо, що у 2019 році трансплантацію кісткового мозку за кордоном було зроблено 62 українським дітям, а вже цього року можливість проводити такі операції з’явиться в Україні. Першу подібну операцію провели у дитячій лікарні «Охматдит», а прийнята сьогодні постанова врегульовує правила ввезення анатомічних матеріалів людини.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook