Статті

Вплив температури навколишнього середовища на результати вагітності

Частота і інтенсивність впливу високих температур збільшилася в останні роки, що пов’язано зі швидкими змінами клімату. Чи можуть високі температури завдати шкоди плоду під час вагітності і привести в числі інших, до підвищення ризику передчасних пологів, народження дітей з малою вагою і мертвонародження? Це питання стало приводом для проведення систематичного огляду і мета-аналізу.

Методи

Дослідники виконали пошук досліджень в базах даних Medline і Web of Science аж до серпня 2019 року. У відібраних дослідженнях говорилося про зв’язок між температурою навколишнього середовища і передчасними пологами , вагою при народженні і мертвонародження.

Результати

  • Критеріям включення відповідали 70 досліджень, виконаних в 27 країнах, з них 7 країн були з низьким або помірним доходом.
  • У 40 з 47 досліджень передчасні пологи частіше зустрічалися, коли мова йшла про високу температуру, ніж про низьку температуру.
  • Показано, що підвищення температури на 1 ° C було асоційоване з підвищенням ризику для передчасних пологів на 5% (відношення шансів, 1,05 (95% довірчий інтервал (ДІ) 1,03-1,07)) в звичайний період і на 16 % (відношення шансів, 1,16 (95% ДІ 1,10-1,23)) в період спеки.
  • Висока температура була асоційована зі зниженням ваги немовляти при народженні в 18 з 23 досліджень. Відзначимо, що в дослідженнях спостерігалася гетерогенність.
  • У 8 дослідженнях була знайдена зв’язок між температурою навколишнього середовища і мертвонародженням. Ризик підвищувався на 5% (відношення шансів, 1,05 (95% ДІ 1,01-1,08)) на 1 ° C підвищення температури.
  • Зв’язок між температурою навколишнього середовища і небажаними наслідками вагітності були більш виражений у жінок з низьким соціоекономічним статусом і у жінок, що відносяться до крайніх вікових категоріях.

Висновок

Результати систематичного огляду і мета-аналізу говорять про вплив високої температури навколишнього середовища на результати вагітності, відзначається підвищення ризику передчасних пологів, народження дітей з низькою вагою і мертвонародження.

Джерело:  Matthew Francis Chersich, Minh Duc Pham, Ashtyn Areal, et al. BMJ 2020; 371: m3811

Комментировать

Нажмите для комментария