Статті

Вплив різних методів контрацепції на фертильність

Вплив контрацепції на фертильність - МедПросвита

У всьому світі приблизно 22% жінок дітородного віку використовують гормональні контрацептиви . У деяких країнах, наприклад США, цей показник досягає 35%. Незважаючи на те, що презервативи і оральні контрацептиви залишаються найбільш часто використовуваними методами контрацепції в Європі і Північній Америці, довготривалі оборотні методи контрацепції набувають все більшої популярності. До таких методів відносять внутрішньоматкові пристрої, імплантати та ін’єкційні контрацептиви. За даними епідеміологічних досліджень в 2019 році 9% європейських жінок репродуктивного віку використовували довготривалі методи контрацепції.

Метою даного дослідження було оцінити вплив різних методів контрацепції на фертильність.

Методи

Проспективне когортне дослідження було виконано в Данії і Північній Америці в 2017-2019 роках.

У дослідження включили 17 954 жінок, які намагалися зачати дитину протягом 6 менструальних циклів на момент включення в аналіз.

У жінок оцінювали використовувані раніше методи контрацепції, особливості способу життя і захворювання.

В якості первинної кінцевої точки було вибрано настання вагітності.

Результати

Приблизно 38% (n = 6735) учасниць дослідження недавно використовували оральні контрацептиви, 13% (n = 2398) використовували довгодіючі оборотні методи контрацепції і 31% (n = 5497) використовували бар’єрні методи контрацепції.

Жінки, які недавно припинили використання оральних контрацептивів, кільця або довгодіючих оборотних методів контрацепції, мали короткий термін до повернення до фертильності, в порівнянні з жінками, які використовують бар’єрний метод контрацепції.

Використання ін’єкційних контрацептивів, в порівнянні з бар’єрним методом, було асоційоване зі зниженням фертильності (відношення шансів, 0,65; 95% довірчий інтервал (ДІ) 0,47-0,89).

У жінок, які використовували ін’єкційні контрацептиви, був довше час до повернення до нормальної фертильності (5-8 менструальних циклів), за ними слідували пластир (4 менструальних цикли), оральний контрацептив і вагінальне кільце (3 цикли), гормональний або мідний внутриматковий пристрій і імплантат (2 цикли).

Тривалість використання гормонального контрацептивів була асоційована зі здатністю до зачаття.

Висновок

Використання гормональних контрацептивів асоційоване зі збільшенням часу повернення до фертильності, найбільш тривалий період спостерігається при використанні ін’єкційних контрацептивів.

Джерело: Jennifer J Yland, Kathryn A Bresnick, Elizabeth E Hatch, et al. BMJ 2020; 371: m3966.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook