Безсоння (інсомнія) є клінічно значущим симптомом, асоційованим з відмовою від нікотину. Одночасно з цим нікотин є стимулятором, тому куріння може призводити до проблем зі сном. Однак залишається не ясним чи асоційоване безсоння з курінням в загальному або тільки у вечірні / нічні години.
Дизайн дослідження
Дослідники проаналізували дані дослідження Sleep and Healthy Activity Diet Environment and Socialization study. В аналіз включили 1007 дорослих (818 з яких не курили) у віці 22-60 років, які проживали в окрузі Філадельфія.
В учасників дослідження оцінювали статус і час куріння. Безсоння оцінювали по Insomnia Severity Index і підрозділяли на відсутність інсомнії, легка ступінь, помірно-важкий ступінь.
У включених в аналіз індивідуумів оцінювали тривалість сну за опитувальником National Health and Nutrition Examination Survey (дуже короткий, короткий, нормальний і тривалий).
Зв’язок між статусом куріння і безсонням визначали за допомогою методу множинної логістичної регресії.
Результати
За даними аналізу куріння, в порівнянні з відсутністю куріння, було асоційоване з підвищенням частоти безсоння в 2,5 раз (відношення шансів, 2,5, 95% довірчий інтервал [ДІ] 1,9-3,4, P <0,001).
Виявлено позитивний зв’язок між курінням і дуже коротким сном (відносний ризик, 1,9, 95% ДІ 1,1-3,3) і коротким сном (відносний ризик, 1,5, 95% ДІ 1,0-2,3) sleep.
Звертало на себе увагу, що паління в нічний час достовірно підвищувало ризик безсоння і зниження тривалості сну.
Висновок
Згідно з результатами дослідження куріння асоційоване з підвищенням ризику інсомнії і укороченням сну, особливо коли мова йде про нічному палінні.
Джерело: Alicia Nuñez, Hab Joshua, Unbin Rhee, et al, Sleep Health. 18 November 2020 року,
Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта
Комментировать