Новини

Вперше за багато років МОЗ змінило норми харчування в Україні

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Відповідно до нового наказу, кількість калорій для дітей та підлітків знизили на 15 відсотків на добу. Для дорослих збільшили кількість білків і зменшили кількість вуглеводів.

Статистичні дані, зібрані Міністерством охорони здоров’я, вказують на ріст поширеності ожиріння серед дітей та підлітків в Україні. Через це МОЗ рекомендує значно знизити вживання солодких продуктів та підвищити кількість м’ясних білків.

МОЗ: Оновлений нацперелік препаратів включатиме 427 найнеобхідніших ліків

При цьому Держпотребслужба повідомляє, що дорослі мають знизити кількість вуглеводів, які вони вживають протягом дня, на 50 грам, та збільшити кількість білків і жирів на 12 і 15 грам відповідно. Це пов’язано з тим, що більшість дорослого населення протягом останніх років перепрацьовують та вживають в основному швидкі вуглеводи (каші та локшини швидкого приготування і таке інше). Особливу увагу треба звернути на вживання фаст-фудів, які містять велику кількість рослинних жирів (готується все на маслі), що є шкідливим для здоров’я.

«Нові норми більш збалансовані і корисні для здоров’я. По зниженню калорійності раціону дітей відомство стверджує, що старі норми харчування застаріли і були завищеними відносно вживання вуглеводів, що провокувало у дітей зайву вагу та ожиріння. Підліткам же рекомендується вживати більше білкової їжі для покращення росту та збільшення м’язової маси», — повідомляє Держпотребслужба України.

МОЗ: Оновлений нацперелік препаратів включатиме 427 найнеобхідніших ліків

В той же час, експерти зауважують, що нові рекомендації від МОЗ більше не співпадають з тими, які поширює Всесвітня організація охорони здоров’я. В Міністерстві таке рішення пояснюють тим, що більшість дітей, підлітків та дорослих в Україні стали менш активними, а тому зміни обґрунтовані.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції