Новини

Вперше в Україні проведено оперативну фетоскопію на маленькому термiнi вагітностi!

Сьогодні вперше в Україні ми здійснили оперативну фетоскопію у маленькому віці вагітности 15,5-16 тижнів при першій природній вагітности 24-річної жінки внаслідок синдрому міжблизнюкового перетікання (TTTS, Twin-to-Twin Transfusion Syndrome), ІІ ст. тяжкости за класифікацією Quintero. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє «Фонд медицини плода, Україна».

  • По-перше, це не хвальба́, а заклик подумки підтримати молоду родину, яка наважилася на цю операцію в такому маленькому віці вагітности зі шляхетною метою — спробувати врятувати життя двох своїх первісточок! Попри усвідомлення усіх складнощів цієї спроби…
  • По-друге, це підтвердження того, що таке є можливим! І таке є можливим в нашій країні, а не лише «ДЕСЬ» 🙂
  • По-третє, це стало можливим ВИКЛЮЧНО завдяки нашим колеґам з Чернівців, які в 1-му триместрі правильно визначили вид багатоплодової вагітности й наступне УЗД призначили не на 20, а на 15 тижнів, правильно і вчасно виставили діагноз раннього початку синдрому міжблизнюкового перетікання та скерували вагітну жінку для можливого лікування. І це не може не радувати!

І за це нашим колеґам велика подяка! При такому ранньому й бурхливому початку цього загрозливого ускладнення діти б не мали шансу дожити без внутрішньоматкового втручання навіть до 20 тижнів. Тепер, принаймні, мають шанс.

Тож тримаймо усі разом кулачки за них! 🙂

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Будемо з великою надією чекати результатів, сподіваючись на найкраще.

    Ми на Facebook