Новини

Заява ВООЗ щодо надзвичайної ситуації у зв’язку з вірусом Зіка

Спалах на американському континенті

Починаючи з травня 2015 р. хвороба, що викликається вірусом Зіка, – нове вірусне захворювання, що переноситься комарами роду Aedes, – поширилася в країнах американського континенту і Карибського басейну після реєстрації перших випадків захворювання в Бразилії. Відзначається зв’язок між появою цього вірусу і збільшенням числа немовлят, які народилися з аномально малими головами, а також випадків синдрому Гійєна-Барре. Причинно-наслідковий зв’язок між інфекцією, що викликається вірусом Зіка, та вродженими вадами розвитку та неврологічними синдромами поки не встановлена, але є серйозні підстави припускати наявність такого зв’язку.

Ризик завезення і розповсюдження в Європі

По мірі того як хвороба, що викликається вірусом Зіка, продовжує поширюватися в Американському регіоні ВООЗ, підвищується ризик приїзду в Європу осіб, інфікованих вірусом Зіка. У декількох європейських країнах були зареєстровані завезені випадки захворювання.

У зимовий період ризик передачі вірусу Зіка в Європі надзвичайно малий. Незважаючи на присутність в декількох європейських країнах (особливо в регіоні Середземномор’я) комарів роду Aedes, які також є переносниками лихоманки денге і чикугуньї, нинішні кліматичні умови несприятливі для їх активності.

З приходом весни і літа ризик передачі вірусу Зіка в Європі зросте, оскільки в більш теплому кліматі комарі знаходять собі підходящі місця для розмноження.

Як ВООЗ допомагає європейським країнам

Європейські країни повинні бути готові до виявлення та ведення випадків інфекції, викликаної вірусом Зіка, у осіб, які приїжджають в Регіон з охоплених спалахом країн.

Країни, в яких присутні комарі роду Aedes, також повинні бути готові боротися з ризиком поширення вірусу Зіка у весняно-літній період. Європейські країни можуть скористатися своїм досвідом, пов’язаним з лихоманкою денге і чикугуньей, для боротьби з цим видом комарів.

ВООЗ рекомендує країнам Регіону посилити заходи по боротьбі з комарами-переносниками, з питань епіднагляду та лабораторного виявлення випадків хвороби, спричиненої вірусом Зіка, і пов’язаних з нею неврологічних ускладнень, а також за інформування осіб, що піддаються ризику інфікування. Це допоможе скоротити чисельність популяції комарів Aedes і в свою чергу знизити ризик поширення вірусу Зіка в Європі.

Комітет ММСП з надзвичайної ситуації щодо вірусу Зіка, створений згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами

Відповідно до положень Міжнародних медико-санітарних правил, Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чен скличе комітет у зв’язку з надзвичайною ситуацією щодо вірусу Зіка та збільшенням кількості неврологічних розладів і вад розвитку у новонароджених.

Читайте також: Хвороба, викликана вірусом Зіка

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook