Загальна структура реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні відповідає провідним міжнародним практикам поліпшення доступності, якості та ефективності медичних послуг.
Про це йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і Світового банку про процеси трансформації фінансування системи охорони здоров’я України за 2016-2019 роки.
У документі наголошується, що створення Національної служби здоров’я (НСЗУ) як єдиного закупника та визначення пріоритетних пакетів медпослуг дасть змогу максимізувати ефективність використання держкоштів. Крім того, позитивним чинником відзначено і те, що реформа передбачає можливість залучення приватного сектору.
Пояснення МОЗ: як лікарю первинки розрахувати вартість послуг
ВООЗ рекомендує продовжувати застосування наявної моделі фінансування системи охорони здоров’я, оскільки вона приноситиме відчутні переваги для населення найближчими роками.
Міжнародні експерти також наголошують, що ключовою причиною успішного впровадження реформи є стійкі політичні зобов’язання та якісні міжвідомчі відносини між Кабінетом Міністрів, Міністерством охорони здоров’я, НСЗУ та Міністерством фінансів.
Зазначається також, що для досягнення стійкості реформи важливо забезпечити розподіл відповідальності за її проведення між основними зацікавленими сторонами: місцевою владою, постачальниками медичних послуг і населенням.
Комментировать