Новини

ВООЗ підводить підсумки 2015 року та анонсує плани на наступний рік

Шановні Партнери та Друзі,

2015 рік добігає кінця, і ми хочемо відзначити досягнуті успіхи у протидії ВІЛ-інфекції та інших сферах охорони здоров’я, визначених у Цілях розвитку тисячоліття.  Ми вітаємо перехід до Порядку сталого розвитку, який включає в себе питання протидії ВІЛ-інфекції та вірусним гепатитам. Я хочу висловити велику вдячність вашому доробку та підтримці впродовж 2015 року.

В той час, коли ми відзначаємо успішне приєднання до антиретровірусної терапії 16 млн. людей по всьому світі, все ще зрозуміло, що багато роботи попереду – 21 млн. осіб все ще не мають доступу до лікування , якого потребують. Цього року ми присвятили наш глобальний звіт  Африці, де було впроваджено багато інноваційних підходів, що сприяло досягненню величезного прогресу. Але ми мусимо іти далі наступного року, оскільки ми повинні забезпечити лікування всіх ВІЛ-позитивних осіб у відповідності до нового керівництва, презентованого у Всесвітній день протидії СНІДу на Міжнародній конференції зі СНІДу та ЗПТ у Африці (ICASA 2015).

Тестування залишається одним з важливих пріоритетів нашої роботи протягом року. Нове керівництво щодо тестування допоможе подолати перший бар’єр у забезпеченні лікуванням, сприяючи більш швидкому та ефективному виявленню ВІЛ-інфекції.  У наступному році ми маємо намір активно працювати у багатьох країнах з метою широкого впровадження даного керівництва та отримання досвіду  самостійного тестування – нового підходу до поширення тестування на ВІЛ-інфекцію.  У сфері поширення стратегічної інформації ми досягли консенсусу щодо багатьох глобальних та регіональних індикаторів, впровадили консолідоване стратегічне керівництво, яке допоможе країнам більш ефективно працювати з інформацією та політиками.

Щодо протидії гепатитам глобальні зусилля посилюються. Спільно з партнерами ми виступили співорганізатором першого Світового саміту з Гепатитів та досягли «Декларації Глазго», яка прокладає новий шлях як спільнота. Багато країн розробляють комплексні національні плани та стратегії протидії гепатитам. Ми також впровадили нове керівництво щодо найбільшої епідемії гепатитів, спричиненої вірусним гепатитом B та ми працюємо над впровадженням нового керівництва з тестування та оновленням керівництва з вірусного гепатиту С.

У короткому відео ви можете познайомитись із нашими досягненнями у 2015 році та нашими пріоритетами на 2016 рік.

Але ці досягнення були б неможливими без підтримки та довіри у всіх аспектах – людському, фінансовому, програмному – наших головних донорів та партнерів: PEPFAR, the Global Fund, the Bill & Melinda Gates Foundation, CDC, UNITAID, UNAIDS та партнерів ООН, громадських мереж, the World Hepatitis Alliance, пацієнтських спільнот та багатьох інших.

Я хочу подякувати всім вам та висловити сподівання на співпрацю у 2016 році. Наступний рік стане наріжним каменем для  розбудови глобальних стратегій у сфері охорони здоров’я, та приверне увагу до протидії ВІЛ-інфекції та гепатитам у 2016-2021 роках. Успіх наступного року та перспектива наступних 5 років надзвичайно важливі для пришвидшеної відповіді у досягненні Цілей сталого розвитку у сферах нашої діяльності. Для цього ми потребуємо сильних програм боротьби із ВІЛ та гепатитами, із достатнім ресурсом та фінансуванням для виконання задач, пов’язаних із більш масштабним розвитком охорони здоров’я.

Я бажаю вам всього найкращого на свята, щастя та здоров’я у 2016 році.

Із найкращими побажаннями,

Д-р Готтфрід ГірншалДиректор Департаменту ВІЛ/СНІД та Глобальної програми  із боротьби з гепатитами, Всесвітня організація охорони здоров’я

Комментировать

Нажмите для комментария