Вибір редакції Новини

ВООЗ опублікувало 10 найчастіших причин смерті людей

ВООЗ_Медпросвіта

Рейтинг ВООЗ базується на інформації про 56,4 млн випадків смерті в усьому світі у 2015 році. З низ 54% випадків пов’язані з 10 причинами, які і увійшли до рейтингу.

Найчастіше у світі фіксується смерть внаслідок ішемічної хвороби та від інсульту, в цілому мова йде про приблизно 15 мільйонів випадків. Ці захворювання вже 15 років залишаються основними причинами смерті у світі.

Також у 2015 році зафіксовано приблизно 3,2 мільйони осіб від хронічної обструктивної хвороби легень, в той час як від раку легень, трахеї та бронх померли 1,7 млн осіб.

Загалом рейтинг виглядає наступним чином:

ВООЗ

«Статистика причин смерті допомагає органам охорони здоров’я  визначити спрямованість заходів громадської охорони здоров’я. Наприклад, країна в якій смертність від серцево-судинних захворювань і діабету швидко зростає протягом декількох років, мають стимулювати населення до рухливого способу життя, що полегшує профілактику цих захворювань. Аналогічним чином, якщо будь-яка країна констатує високу смертність дітей від пневмонії при тому, що лише незначна частка бюджету виділяє на ефективне лікування цього захворювання, необхідно збільшити фінансування на лікування даної патології», — йдеться в поясненні ВООЗ до рейтингу причин смерті у світі.

Наказ МОЗ № 1422 з переліком затверджених джерел міжнародніх протоколів

Комментировать

Нажмите для комментария