Новини

Витрати на ліки, медичні послуги та харчування лікарень включать в пакет гарантованих медпослуг

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Згідно з офіційним повідомленням МОЗ України, витрати лікарень на надання медичних послуг, ліків та харчування компенсуватимуться НСЗУ. Оплачувати комунальні послуги мають місцеві бюджети!

«Вартість послуг в програмі медичних гарантій буде враховувати всі поточні витрати лікарень на медичні послуги пацієнти, зокрема на роботу медиків, ліків, в рамках Національного перечня та харчування», — йдеться в офіційному повідомленні МОЗу.

У відомстві зазначають, що у Полтавській області триває пілотний проект з запуску механізмів фінансування стаціонарної медичної допомоги через Національну службу здоров’я України.

«Перші три мисяці пілоту проекту в цій області показують, що ефективні заклади отримують більше фінансування. Адже тепер НСЗУ оплачує лікування пацієнтів в тих лікарнях, де вони реально обслуговуються», — зазначили у відомстві.

Нагадаємо, що за новою системою фінансування через НСЗУ за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом», державші гроші направляються до медзакладів, до яких дійсно звертаються пацієнти та отримують там медичні послуги, а не за загальною системою розподілення, за якою враховувались всі мешканці району.

Окремо у відомстві пояснюють, що загалом вже є чіткий план впровадження медичної реформи на вторинці та у спеціалізованих медичних закладах. В той же час, пілотний проект у Полтавській області дозволяє прорахувати окремі питання та після його закінчення розпочати швидке розгортування реформи по всій Україні.

Передвиборчі обіцянки: Які зміни в медичній галузі планують політичні партії перед виборами в Раду?

«Програма медичних гарантій, яка запрацює з 1 січня 2020 року, буде працювати за іншими тарифами. Наразі програма розробдюється, зокрема з урахуванням досвіду пілотного проекту у Полтавській області. Досвід області важливий для належного запуску програми медичних гарантій у 2020 році», — підкреслюють у МОЗ.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції