Статті

Високий кров’яний тиск у будь-якому віці прискорює когнітивний спад

Курс ЦГЗ МОЗ України

Нові дослідження показують, що особи, які страждають на гіпертонію в будь-якому віці, частіше стикаються зі зниженням когнітивних функцій порівняно з аналогами з нормальним артеріальним тиском.

У ретроспективному дослідженні понад у 15 000 учасників середнього віку  гіпертонія протягом була пов’язана із зниженням пам’яті, а початок у пізнішому віцы було пов’язано з погіршенням пам’яті та глобальної когнітивної функції.

Дослідники виявили, що прегіпертензія, що визначається як систолічний тиск 120–139 мм рт.ст. або діастолічний тиск 80–89 мм рт.ст., також пов’язана з прискореним когнітивним спадом.

Хоча тривалість артеріальної гіпертензії не була пов’язана з будь-яким маркером зниження когнітивних функцій, контроль артеріального тиску «може суттєво зменшити шкідливий вплив гіпертонії на темпи когнітивного спаду», заявив дослідник Сандхі М. Баррето, доктор медичних наук, професор медицини з Федерального університету Мінас-Жерайс, Белу-Орізонті, Бразилія, розповів Medscape Medical News.

Гіпертонія є загальновизнаним та широко розповсюдженим фактором ризику зниження когнітивних функцій, проте вік, у якому вона починає впливати на пізнання, неясний.

Попередні дослідження показують, що початок у середньому віці пов’язаний з більш шкідливими когнітивними ефектами, ніж початок у подальшому житті. Однією з причин цієї очевидної різниці може бути те, що тривалість гіпертонії впливає на величину когнітивного спаду, відзначають дослідники.

Інші дослідження показали, що прегіпертензія пов’язана з пошкодженням певних органів, але її вплив на пізнання є невизначеним. Крім того, ефект хорошого контролю артеріального тиску за допомогою антигіпертензивних препаратів та вплив на пізнання також незрозумілі.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook