Новини

Випускники медичних університетів отримуватимуть місця в інтернатурі за рейтингом

Студенты-медики_Медпросвіта

МОЗ України планує створити загальнонаціональний рейтинг випускників мед університетів, за яким студенти отримуватимуть відповідні місця для проходження інтернатури.

Про це офіційно розповів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський під час конференції, присвячені медичній освіті в Україні.

«Досі був дуже дивний механізм розподілу, який не має нічого спільного з компетенцією випускника, компетенцією майбутнього лікаря і місцем працевлаштування. Існування платній інтернатури, де інтерн платить за те, щоб працювати, говорить про повністю спотвореної моделі післядипломного навчання, коли майбутня спеціальність лікаря залежить від його нинішньої платоспроможності», — заявляє заступник міністра.

Одразу треба додати, що дійсно час від часу лунають скарги про здирництво зі сторони керівництва лікарні по відношенню до студентів-випускників медичних університетів. Більше того, експерти називають ці дії однією з причин масового відтоку інтернів в сусідні країни, де вони після підтвердження диплому продовжують отримувати освіту та працювати.

МОЗ: Зарплата медиків – у руках головних лікарів

«Майбутні лікарі, які найкраще склали державний кваліфікаційний іспит, мають пріоритет у виборі спеціальності, у виборі місця проходження інтернатури», — зазначив Олександр Лінчевський.

Про терміни запровадження нового рейтингу наразі не повідомляється. При цьому у МОЗ переконані, що його створення додасть студентам вітчизняних медичних університетів мотивації на всі шість років навчання.

Супрун розповіла, що повинен робити лікар первинки

Комментировать

Нажмите для комментария