Новини

Випадок черевного тифу зареєстровано у студента з Харкова – громадянина Індії

У Харкові 26 жовтня зареєстровано випадок захворювання на черевний тиф у громадянина Індії. У ході епідеміологічного розслідування фахівці Державної санітарно-епідемічної служби у Харківській області з’ясували, що громадянин Індії 2 жовтня прибув літаком до міста Київ та на таксі доїхав до Харкова. Хворий – студент медичного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна, проте донині до навчання не приступив. За словами потерпілого, після прибуття в Україну у Києві та Харкові він не відвідував закладів громадського харчування.

Хворий прописаний у гуртожитку, проте проживає в приватному будинку вдвох з іншим студентом того самого навчального закладу. За відвідувачами університету встановлене медичне спостереження фахівцями КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №22».

Нездужання хворий відчув 6 жовтня, однак звернувся по медичну допомогу майже через тиждень.  Викликав бригаду швидкої медичної допомоги 13 жовтня за адресою реєстрації — гуртожиток №5. Тоді ж був госпіталізований до КЗОЗ «Обласна клінічна інфекційна лікарня» з попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт».

Діагноз «Тифо-паратифозне захворювання?» хворому встановлено 16 жовтня. За результатами лабораторного дослідження крові на наявність збудників тифо-паратифозної групи підтверджено діагноз «Черевний тиф».

Після отримання екстреного повідомлення працівниками Держсанепідслужби у Харківській області проведено санітарно-епідеміологічне обстеження у гуртожитку №5 та в домашньому вогнищі. Відібрано дві проби питної води міського водогону на наявність збудників патогенної мікрофлори та 15 змивів. За контактними встановлено медичне спостереження, проведено заключну дезінфекцію. Організовано та проводиться відбір матеріалу (кал та кров) від сусіда у домашньому осередку та 71 контактної особи в гуртожитку для подальшого дослідження на наявність збудника черевного тифу в бактеріологічній лабораторії Держсанепідслужби.

Станом на 29 жовтня нових випадків черевного тифу не зареєстровано, протиепідемічні заходи тривають

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook